Wrocławski Rytm Niepodległości

Wrocławski Rytm Niepodległości

Kontynuujemy wrocławskie obchody jubileuszu stulecia niepodległości. W sobotę, 9 czerwca, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na Wrocławski Rytm Niepodległości, radosne wielopokoleniowe obchody i świętowanie okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejscem spotkania będzie plac – nomen omen – Wolności, na którym przewidziano wiele atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie wręczenie nagród laureatom konkursów z okazji stulecia niepodległości – nagrody otrzymają uczestnicy konkursów plastycznych Bukiet na urodziny Polski i Plakat na 100-lecie niepodległości, uczestnicy konkursu Życzenia dla Polski (połączenie pracy plastycznej i krótkiej formy pisemnej) oraz laureaci konkursu Współczesny patriotyzm to…, w którym uczestnicy wyrażali swoje refleksje o patriotyzmie.

Zaraz potem odbędzie się tytułowy Wrocławski Rytm Niepodległości, wybijany przez harcerski zespół KrzyKaśki, który wypełni plac Wolności i wszystkich uczestników dobrym pulsem radości w takt bębnów i bębenków, beczek, wiader, deseczek oraz w takt wszystkiego, na czym można wybijać głośny i huczny rytm ku uczczenia stulecia niepodległości.

Głównym punktem wydarzenia będzie wielki pokaz 100-konnej Parady Ułanów ze specjalnym udziałem Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Kawalerzyści przyjadą na paradę z różnych miejsc Polski i zaprezentują się w międzywojennych regulaminowych mundurach. Paradę będzie prowadzić czterokonna bryczka oraz zabytkowy Citröen T23 z 1939 roku, a na placu Wolności meldunek od kawalerzystów odbierze Prezydent Rafał Dutkiewicz. Organizatorami pokazu są Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach oraz Fundacja "Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich" wraz ze Stowarzyszeniem Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego.

W programie przewidziano także występ Trzebnickich Mażoretek, działających przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy od 2011 roku oraz koncert zespołu Dziubek Band, ekspresyjnego big bandu, który z pomocą mocnego brzmienia instrumentów dętych niewątpliwie porwie zgromadzonych na placu Wolności.

Szczegółowy program

  • 13.00 wręczenie nagród laureatom wrocławskich konkursów z okazji 100-lecia niepodległości Polski
  • 13.30 Wrocławski Rytm Niepodległości w wykonaniu dzieci, młodzieży i gości
  • 14.00 występ Trzebnickich Mażoretek
  • 14.15 pokaz 100-konnej Parady Ułanów
  • 15.00 występ Trzebnickich Mażoretek
  • 15.15 koncert zespołu Dziubek Band

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych na Partynicach

Lokalizacja

Plac Wolności

plac Wolności,  

Komentarze