wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:31

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Nie odnajdzie więcej nas, ta sama chwila! – dyskusja o polskiej muzyce lat 90.

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Jakiej muzyki słuchali Polacy i Polki w latach 90.? Skąd czerpano inspiracje? Czego dotyczyły wtedy teksty piosenek?

W dzień gorącego lata Maciek Przestalski z zaproszonymi gośćmi, DJ Duchem i Moniką Borys, cofnie się w czasie o dwie dekady, by odbyć sentymentalną podróż z główną bohaterką spotkania w Barbarze: polską muzyką z tamtego okresu.

7 lipca, w czwartkowy wieczór, uczestnicy wydarzenia dowiedzą się co takiego wyróżnia polską muzykę z lat 90., a także jakie gatunki muzyczne się rozwijały i czy tworzyły się wokół nich subkultury. Nie zabraknie też wątków miejskich: historii tworzenia nowych miejsc koncertowych i dyskotekowych, a nawet muzycznych bazarów.

A rozmawiać będą: Dj Duch, Jędrek Jendrośka, czyli autor projektu archiwizacyjnego polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki z lat 1989-1999, który prowadzi własną wytwórnię – SuperkasetyRecords i związany jest z The Very Polish Cut Outs. Monika Borys, kulturoznawczyni, badaczka, dziennikarka i autorka książki „Polski bajer. Disco polo i lata 90.”, która określana jest „pierwszą książką o disco polo bez uprzedzeń”.

Spotkanie poprowadzi Maciek Przestalski, dziennikarz muzyczny Radia RAM i Radio Wrocław Kultura. Wydarzenie 7 lipca rozpocznie się punktualnie o godz. 18.00 i będzie miało miejsce w sali Kultura w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B. Wstęp jest wolny, nie obowiązują zapisy.

Organizatorem spotkania jest Wrocławski Instytut Kultury. Nowa miejska instytucja, w której znajdziecie działania mające na celu wspieranie inicjatyw, rozwój kompetencji, tworzenie sieci współpracy i organizowanie wydarzeń eksplorując rozmaite kulturalne nisze. To właśnie m.in. w Barbarze realizowane są aktywności programowe Instytutu. 

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także