Głos kibiców na przystankach MPK przy Stadionie Wrocław

Pasażerowie MPK Wrocław podróżujący w rejonie Stadionu Wrocław, mogą usłyszeć nową zapowiedź przystanków. Nawiązuje ona oczywiście do wrocławskiego Śląska, a oprócz tradycyjnego przedstawienia nazwy przystanku jest również zawarte nagranie dopingów fanów WKS-u.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


We Wrocławiu pojawia się coraz więcej charakterystycznych zapowiedzi przystanków. Wielu pasażerów zna doskonale śpiewne nagranie przystanku Arkady Capitol, od pewnego czasu wsiąść lub wysiąść z tramwaju przy Uniwersytecie Wrocławskim można w towarzystwie profesora Jana Miodka, a pasażerów przy ogrodzie zoologicznym wita "zwierzyniec", czyli nagranie kilkunastu zwierząt.

Element rozrywki turystycznej we Wrocławiu

- W ostatnim czasie nasza obecność na Stadionie Wrocław jest coraz wyraźniejsza. Jestem wdzięczny za taki pomysł, ponieważ to bardzo ważny element rozrywki turystycznej we Wrocławiu, a zbliżenie projektów klubu sportowego, stadionu i komunikacji miejskiej, jest właściwym kierunkiem promocji sportu we Wrocławiu, jak i obecności samego stadionu w tym mieście - podkreśla Piotr Waśniewski, prezes wrocławskiego klubu.

- Wielu naszych motorniczych i kierowców to zagorzali kibice wrocławskiego sportu, w tym gronie spora grupa to fani Śląska Wrocław. To my dowozimy specjalnym busem kibiców niepełnosprawnych na stadion a w dni meczowe jeździmy z flagami Śląska, przypominając mieszkańcom Wrocławia, że warto wesprzeć swoją drużynę. Teraz chcemy też na co dzień przypominać w ten symboliczny sposób, gdzie jest „Twierdza Wrocław” – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Śpiewne zapowiedzi fanów Śląska można usłyszeć na przystankach na krańcówce przy Królewieckiej oraz na wysokości stadionu od strony ulicy Lotniczej.Zgłoś uwagę