Globalny sukces wrocławskiej firmy

Aplikacja mobilna do nauki języków doceniona w Dubaju

linglyNa rozwój i komercjalizację aplikacji Lingly, wrocławianie otrzymają 30 tys. dolarów.

W grudniu 2013 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się polska selekcja do programu akceleracyjnego TURN8, prowadzonego przez dubajski akcelerator i360accelerator. Do gdyńskiej edycji zgłosiła się wrocławska firma Funmedia - twórca kilkunastu kursów e-learningowych, a także produktów mobilnych do nauki języków obcych. Jej przedstawiciele przedstawili wówczas najnowszy projekt firmy - aplikację mobilną do nauki języków obcych Lingly.

Projekt Funmedia został wysoko oceniony przez jury z Dubaju i dostał się do ścisłego finału. 21 stycznia 2014 r. firma Funmedia została oficjalnie przyjęta do tegorocznej edycji programu akceleracyjnego TURN8.

Koncepcja zwycięskiego projektu Lingly zakłada, że każdy jest w stanie w prosty sposób nauczyć się podstaw języka obcego. Głównym celem autorów było wyeliminowanie konieczności poznawania skomplikowanych zasad gramatycznych, przy zachowaniu kompleksowości procesu nauki, który obejmuje słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Efektywność osiągana jest dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości grafik, minimalistycznego interfejsu oraz nawigacji za pomocą jednego gestu. W powodzenie aplikacji wierzą nie tylko jej autorzy. Badania potwierdzają, że znajomość jedynie 1000 wyrazów w języku obcym wystarcza, aby zrozumieć ponad 80% znaczeń słów używanych w codziennych sytuacjach.

Dwóch pracowników firmy Funmedia w połowie lutego wyleci do Dubaju, aby przez cztery miesiące korzystać z kontaktów z międzynarodowymi autorytetami branży technologicznej i biznesowej. Dodatkowo, projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 30 tys. dolarów, a w Dubaju otrzyma wyjątkowe wsparcie w procesie tworzenia, promocji i komercjalizacji produktu Lingly. Wyjazd jest również szansą na poznanie obcego rynku, dopracowanie koncepcyjne pomysłu, a także omówienie go podczas sesji z mentorami.

Czteromiesięczne prace koncepcyjne zakończy Demo Day, podczas którego przedstawiciele projektów wystąpią przed potencjalnymi inwestorami i zawalczą o uzyskanie dodatkowego finansowania.

- Akceleracja firmy w Dubaju jest ogromną szansą dla naszego projektu - mówi Paweł Antkowiak pomysłodawca projektu Lingly i Dyrektor Operacyjny Funmedia. - Otrzymujemy dostęp nie tylko do finansowania, lecz przede wszystkim do doświadczonych mentorów, którzy udzielą nam wsparcia w budowaniu globalnego zasięgu aplikacji Lingly. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie.

Program akceleracyjny objął współpracą zaledwie dziesięć najbardziej innowacyjnych projektów z całego świata.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę