Gitarowy Rekord Guinnessa 2017. Zagrało 6299 gitar [ZDJĘCIA]

W roku Europejskiej Stolicy Kultury na wrocławskim Rynku zgromadziła się rekordowa liczba 7356 uczestników bijących Gitarowy Rekord Guinnessa. W tym roku „Hey Joe” zagrało  6299 gitar.


Transmisja on-line z wrocławskiego Rynku

Jak się podszkolić z grania

Organizatorzy tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa, chcąc pomóc gitarzystom utrzymać formę, albo po prostu nauczyć ich kawałków, które zabrzmiały 1 maja na wrocławskim Rynku, przygotowali najpierw specjalne warsztaty z gitarzystą Leszkiem Cichońskim, pomysłodawcą festiwalu, który od lat patronuje Gitarowemu Rekordowi Guinnessa. 

Gra z nami też Drezno

Po raz czwarty razem z Wrocławiem gra również miasto partnerskie – Drezno. Od 2013 roku w stolicy Saksoni i organizowany jest Thanks Jimi Festival. Zapraszane  są na niego  lokalne zespoły. Tradycją jest też, że na scenie występują muzycy z Polski. Równo o godz. 16.00 uczestnicy grają na gitarach utwór „Hey Joe”. W biciu  Gitarowego Rekordu Guinnessa biorą też udział inne miasta, m.in. z Europy. 

Greg Koch, gwiazda Rekordu Guinnessa

Z gitarzystami w tym roku zagrał m.in. wirtuoz rodem z Milwaukee – Greg Koch, którego talent docenia wielki Steve Vai. Amerykanin potrafi grać w wielu gatunkach z wielką swobodą (jazz, r’n’b, funky, blues, grunge, shuffle, country, rock, boogie). Greg Koch grał już na rekordzie w 2010 roku, a po występie na rynku dał koncert na Wyspie Słodowej. Tym razem po występie na Rynku zagra jeszcze pełny koncert w klubie festiwalowym Stary Klasztor.

Greg Koch Band w Starym Klasztorze

Greg Koch Band w Starym Klasztorze

Koncert / W klubie
Termin 1 maja 2017 18:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz

Gitarzystów Guinnessowców wspierać też będą na Rynku amerykański gitarzysta bluesowy LeBurn Madddox, Jan Borysewicz z Lady Pank, Grzegorz Skawiński (Kombi i O.N.A.), Jerzy Styczyński, Paweł Domagała, wrocławski aktor, znany m.in. z popularnego serialu „O mnie się nie martw”, który jest także muzykiem i niedawno wydał debiutancki album, Jelonek.

Koncert Gwiazd na Pergoli

Po rekordzie swoją gitarę i energię warto zabrać w okolice Hali Stulecia, bo tam szykowany jest specjalny Koncert Gwiazd. W tym roku na Pergoli i w Hali Stulecia zagrają amerykańscy muzycy z Dog Eat Dog (nurt crossover), irlandzka grupa The Cranberries (o występie grupy przeczytacie w The Cranberries zagrają we Wrocławiu), mistrzowie gotyckiego metalu Lacuna Coil, brytyjska grupa Enter Shikari i wreszcie rodzime Acid Drinkers z projektem „Tribute to Lemmy” w hołdzie zmarłemu niedawno gitarzyście i założycielowi legendarnej formacji Motorhead.

W Hali Stulecia dostępna będzie przechowalnia gitar (5 zł za gitarę lub komplet: gitara i piec).

Koncert Gwiazd na Pergoli

Koncert Gwiazd na Pergoli

Koncert / Eventy / W plenerze / Blues / Metal / Rock / Pop
Termin 1 maja 2017 17:00

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz
Zgłoś uwagę