Winylowa giełda w centrum Wrocławia

Do wyboru 500 płyt


Wielbiciele czarnych placków mają nowe miejsce do ich zdobywania. We wtorek, 17 czerwca, w Gradiencie na placu Solnym rusza cykliczna Giełda Płytowa połączona z nauką grania na gramofonach.

Gospodarzem wydarzenia jest Andy – pochodzący z angielskiego Leicester didżej i kolekcjoner gramofonowych płyt. Od ponad dwóch lat prowadzi on na Biskupinie Vinylandię. Podczas giełdy będzie można kupić krążki z ogromnych zbiorów sklepu. – Przywiozę z osiem kartonów, czyli jakieś ponad pięćset płyt – obiecuje Andy. – Będą to nagrania z przeróżną muzyką. Głównie starsze, ale też sporo nowości. Na pewno coś dla siebie znajdą wielbiciele jazzu, metalu, house'u, soulu czy hip hopu.

Oprócz tego każdy może wziąć swoje krążki. Wymienić je na inne albo sprzedać.

Winylowa sesja

Dodatkową atrakcją giełdy w Gradiencie będzie też set djski Andiego połączony z nauką miksowania i skreczowania. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił za gramofonami.

Rynek czarnych placków we Wrocławiu

Giełda Winylowa w Gradiencie to już drugie, po Firleju, cykliczne wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska, podczas którego można wymieniać się płytami. Ma być tam organizowana co wtorek. Warto dodać, że Dolnośląska Giełda Fonograficzna, która oprócz Firleja odbywa się też czasem w plenerze, w wakacje będzie organizowana dużo rzadziej. Kolejna zaplanowana jest na ostatnią sobotę czerwca. W lipcu i sierpniu odbędzie się tylko po razie. Jej sympatycy nie mają się jednak co obawiać. Po wakacjach Dolnośląska Giełda Fonograficzna wróci do Firleja już na dobre.


Giełda Płytowa + Winyl sesja, Gradient, plac Solny 16, 17 czerwca (wtorek), godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

Joanna Strutyńska

Zgłoś uwagę