Przebranie na ostatnią chwilę

Wypożyczalnie kostiumów, sklepy z przebraniami, a może lumpeksy? Jeśli jeszcze nie wybraliście przebrania, a wybieracie się na bal maskowy, macie szansę na zdobycie fajnego kostiumu. Część sklepów i wypożyczalni jest jeszcze dzisiaj otwarta. Sprawdź gdzie i co można zdobyć.


Zakonnice, książęta i lata dwudzieste - to tegoroczne kostiumowe hity. Nasze przebranie determinuje oczywiście temat imprezy, choć niektórzy traktują go z przymróżeniem oka.

- Ja wybieram się na imprezę, której tematem przewodnim jest western – mówi Marzena, którą spotykamy pod jednym z wrocławskim lumpeksów. - Szukałam więc jakiejś koszuli w kratę i spodni, ale nic tu nie znalazłam. Stwierdziłam więc, że przebiorę się za Dr Queen z telewizyjnego serialu. Założę zielony fartuch - taki ze szpitala dla odwiedzających - i napiszę sobie plakietkę Dr Queen – śmieje się.

Sklepy z używaną odzieżą bywają często najlepszym miejscem do znalezienia oryginalnego przebrania. Tu jednak trzeba pamiętać, że podstawą jest dobry pomysł i trochę inwencji twórczej. - Bez wyobraźni raczej tu nie podziałamy – mówią Asia i Kamila, które spotykamy w sklepie z używaną odzieżą. - Normalnie na te ciuchy nawet bym nie spojrzała, a dzisiaj wychodzę z całym ich naręczem – śmieje się Asia prezentując górę przeróżnych kolorowych szmatek. - Jeszcze nie wiem co z tego skonstruuję, ale jak nie przyda się mi, to chłopaka w to przebiorę – dodaje.

Wypożyczalnie

Większość wrocławskich wypożyczalni kostiumów dzisiaj jeszcze jest otwarta, choć musimy się pospieszyć. - Z tego co zauważyłam, to w tym roku przeważają imprezy utrzymane w tematyce dzikiego zachodu, albo piratów z Karaibów – mówi sprzedawca z wypożyczalni przy ulicy Pińskiej na Muchoborze Wielkim. - Takich strojów wypożyczyliśmy w tym roku najwięcej. Panowie przebierają się zazwyczaj za kowbojów, a panie za Indianki – dodaje.

  • Wypożyczalnia strojów karnawałowych przy ul. Pińskiej 9 czynna jest dzisiaj do godziny 14.00
  • Wypożyczalnia Maskowy Bal przy ul. Solskiego 1A, czynna jest dzisiaj do 18.00
  • Studio kostiumów Boufalstudio przy ul. Kościuszki 35, czynne jest po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym do godziny 17.00.
  • Wypożyczalnia strojów karnawałowych KOSTIUM przy ul. Wittiga 10, jest dzisiaj czynna do 18.00

Sklepy z przebraniami

Tutaj nie tylko się ubierzemy, ale wyposażymy również dom w sylwestrowe dekoracje, kubeczki, talerze czy kolorowe słomki do drinków.

  • Go Fun przy ulicy Jedności Narodowej 56-60 jest dziś otwarty do godziny 18.00
  • Costa przy ul. Kromera 46 czynna jest dziś do godziny 16.00.
Zgłoś uwagę