Gdzie się zapisać, by spędzić czas przyjemnie i twórczo – oferta dla seniorów

Teatr? Kino? A może chór? Podpowiadamy, co robić, dokąd pójść i gdzie się zapisać, by korzystać z życia w stu procentach. Zwłaszcza że nie trzeba już na co dzień myśleć o obowiązkach służbowych.

  • fot. WCRS


Chór Melomana 

Do chóru melomana w Narodowym Forum Muzyki może dołączyć każdy, kto ma chęć śpiewać, podśpiewywać i nucić. Jeśli ma się jakieś zdolności muzyczne, to na pewno się przydadzą, ale nie są wymagane. Niepotrzebna jest również umiejętność czytania nut, a obecność nie jest rygorystycznie sprawdzana. Co więcej, bycie członkiem chóru łączy się ze specjalnymi zniżkami na bilety do NFM-u.

Czego można się tam nauczyć? Świadomości swojego głosu i kontrolowania go. Pozwoli to rozwinąć wszystkim zainteresowanym ich możliwości. Można też nauczyć się śpiewania utworów dostosowanych do umiejętności każdego. Nauka na pewno nie pójdzie w las, ponieważ zakończy się koncertem w Narodowym Forum Muzyki.

fot. Bogusław Błeszej

Na spotkania Chóru Melomana można przyjść bez wcześniejszego zapisywania się. Dla stałych i aktywnych uczestników przewidywane są atrakcyjne nagrody, które zostaną rozlosowane po ostatniej próbie w sezonie. Warunkiem uczestniczenia w spotkaniu jest zakupienie biletu w cenie 1 zł – bilety na poszczególne próby dostępne są na dwa tygodnie przed każdym spotkaniem online oraz w kasach NFM (od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-18.00 (lub do godziny wieczornego koncertu) z przerwą 15.00-15.30, oraz w soboty w godz. 15.00–20.30.

Scena Seniora

Projekt z seniorami wyruszył w 2018 r. pod nazwą Senior Grand Prix. Dla większości uczestników był to teatralny debiut. Widownia od razu ich pokochała. Jako że wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością, Teatr Polski postanowił kontynuować tę tradycję. Od października do grudnia 2019 r. teatr prowadził edukację teatralną dla seniorów, której efektem są dwa spektakle.

Uczestnicy Sceny Seniora w dwóch grupach przygotowali pod opieką aktorów Teatru Polskiego minispektakle. Premiera odbyła się 4 grudnia 2019 r. na Scenie Kameralnej. Cała sala była wypełniona po brzegi. Wystawiono wówczas „Kota w butach” Jana Brzechwy oraz fragmenty dramatu Witolda Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda”.

fot. Marek Grotowski

28 stycznia br. nastąpi ponowna prezentacja umiejętności aktorskich seniorów. Każdy, kto ma ochotę, może przyjść o 19.00 do Teatru Kameralnego przy ul. Świdnickiej. Wstęp jest biletowany – 5 zł.

Aquapark dla Seniora

Dla wszystkich seniorów, którzy są miłośnikami sportu i dbania o zdrowie, wrocławski aquapark przygotował atrakcyjną ofertę. Posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora i ci, który ukończyli 60. rok życia mogą skorzystać z oferty 3-godzinnego wejścia za 15 zł.

Przez ten czas można korzystać z basenów rekreacyjnych, saunarium, siłowni i zajęć fitnessu bez ograniczeń.
Wejściówkę można kupić w kasach wrocławskiego aquaparku, od poniedziałku do piątku, juź od 6.00 do 15.00.

Filmowy Klub Seniora

Styczeń już prawie za nami i do obejrzenia został tylko jeden film, ale nie należy się tym martwić. Luty przyjdzie z nowym repertuarem. DCF stworzył Filmowy Klub Seniora ze specjalną ofertą. Dotychczas można było zobaczyć „1800 gramów”, „Serce Jamajki”, „Yesterday”.

Kadr z filmu „Biały kruk”

Teraz czas na „Białego kruka” – opowieść o losach młodego Rudolfa Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, o jego słynnej ucieczce z Rosji, o próbach zatrzymania go przez KGB. Film grany będzie 28 stycznia o godz. 12.00 Wstęp dla uczestników klubu – 12 zł. 

Firlej dla seniorów

Wszyscy zainteresowani seniorzy są mile widziani każdego ostatniego piątka miesiąca w Firleju przy ulicy Grabiszyńskiej 56. Przyjście tam to doskonała okazja, by posłuchać starszych, dobrych hitów, wspólnego podwieczorka z herbatą, a co najważniejsze – do rozmowy.

fot. archiwum Firlej

Wydarzenie jest darmowe – na miejscu każdy chętny zostanie poczęstowanych darmowymi napojami. Zabawa trwać będzie od 17.00 do 20.00. Na wieczorek taneczny można zapisać się drogą e-mailową i telefoniczną po kontakcie z koordynatorem spotkania – nr 609 145 720.

fot. archiwum Firlej

Co więcej, od 5 marca w każdy wtorek o godzinie 12.00 Karolina Rzepka będzie prowadziła zajęcia pilates. Te ćwiczenia są odpowiednie dla seniorów, ponieważ dają małe ryzyko odniesienia kontuzji, nie są zbyt intensywne, ale skuteczne w budowaniu silnego, elastycznego i pewnego siebie ciała. To świetna zabawa i relaks. Rejestracja – tel. 695 424 229.

oprac. Kaja CzerkiewskaZgłoś uwagę