Gdzie na spacer we Wrocławiu

Niezależnie od pogody warto wybrać się na spacer. Wrocław tej wiosny pięknieje, warto się o tym przekonać na własne oczy.


Niezależnie od pogody warto wybrać się nad Odrę. Już wczesną wiosną, ledwo temperatura skoczyła do kilkunastu stopni Celsjusza, bulwar Dunikowskiego zapełnił się miłośnikami spacerów, rodzinami z dziećmi, młodymi ludźmi, którzy wnętrza klubów zamienili na amfiteatralne schody nad wodą. W rok po zakończonym remoncie promenady już widać, że miejsce jest lubiane i chętnie odwiedzane, a schody naprzeciwko bulwaru Włostowica to doskonałe miejsce, aby usiąść i podziwiać leniwą Odrę i panoramę Ostrowa Tumskiego.

Chętnie odwiedzany jest bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich. Z promenady na tyłach Urzędu Wojewódzkiego rozciąga się nienudny widok na Most Grunwaldzki i Bibliotekę Uniwersytecką oraz lśniący blaskiem nowej elewacji wrocławski Manhattan.

W parku przyjemnie

Weekendami uliczki wokół parku Szczytnickiego zapychają się samochodami, to znak, że największy miejski park we Wrocławiu przyciąga z najdalszych okolic.

 

Stuhektarowy teren przecina ulica Mickiewicza. Część przy Hali Stulecia przyciąga tych z rodzinami, większymi dziećmi, bo tu jest więcej do oglądania: drewniany kościół, Hala Stulecia, Pergola, Iglica, Ogród Japoński (otwarty również w Wielkanoc). W części północnej, bliżej ul. Różyckiego, jest więcej psiarzy, rodzin z dziećmi w wózkach. Zaletą są przestrzenie, place zabaw dla dzieci, długie aleje, niewielka liczba rowerzystów.

Atrakcji przybyło także w Parku Zachodnim, gdzie powstała bulderownia przystosowana do zabaw dla najmłodszych, w południowym Wrocławiu popularnym miejscem spacerów jest tor wyścigów na Partynicach.

A ci, co schodzili już wrocławskie parki wszerz i wzdłuż, niech wybiorą się do Pawłowic, to na granicy miasta, w okolicy Psiego Pola. Siedmiohektarowy zabytkowy park otacza XIX-wieczny pałac Kornów, dzisiaj należący do Uniwersytetu Przyrodniczego.

Zobacz miejskie ogrody

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego otwarty jest do końca października, również w Wielkanoc. To miejsce z dwustuletnią historią i rzeszą wiernych bywalców. Wiele osób najbardziej lubi tam spacerować lub posiedzieć wiosną, kiedy rośliny dopiero budzą się do życia.

Ogród Staromiejski przylegający do Promenady Śródmiejskiej jest doskonałym miejscem schronienia przed wielkomiejskim zgiełkiem.

Poznaj wrocławskie wirydarze

Podczas przechadzki po wrocławskiej Starówce warto poznać miejskie dziedzińce i wirydarze. Zawsze wrażenie robi wirydarz Ossolineum, znajduje się w centrum miasta, ale dla wielu jest odkryciem. Mniej widowiskowy, mimo to wart obejrzenia jest wirydarz w budynku przy pl. Nankiera zajmowanym przez Wydział Filologiczny. Nieodparty urok ma wewnętrzny ogród w poklasztornym budynku Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej.

Zgłoś uwagę