Gdzie i kiedy pobiegasz w sierpniu [LISTA IMPREZ]

 33 PKO Wrocław Maraton zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy biegacze chcący się do niego dobrze przygotować nie chcą stracić ani jednej okazji aby poprawić kondycję. Mamy dla Was spis wrocławskich i dolnośląskich imprez biegowych. 


We Wrocławiu i w regionie coś ciekawego znajdzie dla siebie każdy miłośnik biegania. Są imprezy górskie i typowo miejskie półmaratony. Zapisy na większość z nich cały czas trwają.

Zaodrzańska Agrafka

Już w sobotę, 1.08 w Oławie zaplanowano otwarcie nowej trasy biegowej. Z tej okazji wszyscy biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa położona jest na zielonych podmiejskich terenach. Zapisy na imprezę znajdziecie tutaj.

Otwarcie Trasy Biegowej w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu

2.08. o godz. 10.00. w Parku Tysiąclecia biegaczom zostanie oddana nowa wrocławska ścieżka biegowa. Trasa mierzy  3500 metrów. Start biegu mieści się przy siłowni na wolnym powietrzu. Ścieżka została pokryta specjalnym miękkim podłożem, usytuowana jest pomiędzy lasem a rzeką Ślęzą. Pierwszy, oficjalny bieg inaugurujący trasę odbędzie się o godzinie 10:00. Najmłodszych biegaczy organizatorzy zapraszają na Bieg Krasnala, o godz. 10.40, wokół siłowni na wolnym powietrzu. Bezpłatne zapisy na bieg inauguracyjny i więcej info tutaj.

Kontrolna Trzydziestka

9.08 Szykuje się doskonała okazja aby sprawdzić swoją kondycję przed 33 wrocławskim maratonem. W drugi weekend sierpnia, w niedzielę zaplanowano 30 kilometrowy bieg po Wrocławiu. Bieg zaplanowano na 9 sierpnia o g. 9.00. Start i meta usytuowane są w parku Szczytnickim. Tutaj więcej informacji.

V Bieg do Pani Fatimskiej

15 sierpnia w Oleśnicy odbędzie się kolejna biegowa impreza. Do pokonania będą dystanse: 10 km dla mężczyzn, 5 kilometrów dla kobiet i 5 kilometrowa trasa nordic walking na której mogą zmierzyć się wszyscy zainteresowani. Start imprezy o godzinie 14.00 , koniec zaplanowano około godziny 16.00. Więcej informacji znajdziecie  tutaj.

Bieg na Wielką Sowę

16.08 zaplanowano szóstą już edycję Biegu na Wielką Sowę. Organizatorem jest Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy Gminy Nowa Ruda oraz Urząd Miejski Pieszycach. Zawody rozpoczną się w  Ludwikowicach Kłodzkich o godzinie 11.00. Trasa przebiegać będzie po drogach publicznych (ok. 2 km) szutrowych i leśnych. Całość trasy liczy 9,6 km, z przewyższeniem 600 m. Zapisy przyjmowane są na stronie tutaj.

2.Bieg Niezłomnych

22.08 na ulicach Sobótki i drogach Masywu Ślęży zaplanowano 2. Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start w Rynku w Sobótce, o godz. 11:00. Trasa długości 10 km, przewyższenie + 260 m – 130 m.

TOYOTA Półmaraton Wałbrzych

23.08 odbędzie się kolejna, już szesnasta edycja TOYOTA Półmaraton Wałbrzych. Organizatorem jest Prezydent Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua Zdrój, Stowarzyszenie Biegaj-Zapobiegaj oraz Kobieta W Biegu. Zawody rozpoczną się o godzinie 11.00, a start i meta biegu będą się znajdowały na Rynku w Wałbrzychu. W zawodach obowiązuje limit 3h15min. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie organizatora.

Zgłoś uwagę