Projekt „Ziemia i Woda” w galerii BWA Dizajn

Na wiosnę galeria Dizajn BWA Wrocław przygotowała wystawę prezentującą projekt Ziemia i Woda grupy Food Think Tank, w ramach którego w podwrocławskiej miejscowości pod ziemią zostanie wydana jedyna w swoim rodzaju kolacja. Wernisaż wystawy w galerii przy ul. Świdnickiej odbędzie się 13.03.2015 o godzinie 18.00.

  • wystawa Ziemia i Woda

    Ziemia i Woda foto Jedrzej Stelmaszek

  • Ludzie na łące

    Ziemia i Woda foto Jedrzej Stelmaszek


Food Think Thank to grupa zrzeszająca kucharzy, artystów, badaczy, naukowców czy rolników. Od kilku miesięcy kolektywnie pracują nad czwartym swoim projektem Ziemia i Woda, tworząc koncepcję tymczasowej restauracji i poszukując nowych, nieoczekiwanych rozwiązań. Wzajemnie dzielą się wiedzą i eksperymentują, nierzadko wychodząc poza przyjemne strefy własnego komfortu. Wielkim finałem projektu będzie kolacja. W podwrocławskiej miejscowości Milejowice, na polu gospodarstwa Milejowe Pole, w środę 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi, wydana zostanie podziemna, czterogodzinna kolacja, która zaprezentuje efekty wielomiesięcznej pracy nad lokalnymi produktami spożywczymi.

Wystawa Ziemia i Woda, przygotowana przez kuratorów Łukasza Wasyliszyna i Karolinę Zajączkowską, będzie opowieścią o metodologii pracy nad menu. W przestrzeni galerii pokażą także to, co przyczynia się do stworzenia restauracji. - Dla Food Think Tank smak jest konstruktem holistycznym, na który składają się bodźce odbierane przez wszystkie zmysły – mówią kuratorzy wystawy - Dlatego w strukturę kolacji wchodzi nie tylko jedzenie, ale również dźwięk i oprawa muzyczna, specjalnie zaprojektowana zastawa ceramiczna i drewniana, skomponowany zapach, wizualizacje i w końcu sama przestrzeń niecodziennej restauracji.

W galerii Dizajn powstanie ekspozycja w duchu idei DIY (Do It Yourself / Zrób to sam), silnie powiązanej z manifestem grupy. To będzie namacalna dokumentacja procesu, gdzie pośród sadzonek, łupków ceramicznych, odpadów i prób kulinarnych zanurzonych w ziemi, odnaleźć można mikrolaboratorium smaku. Kulminacją będzie dzień kolacji (22 kwietnia), która zostanie przetransmitowana do przestrzeni galerii, a następnie przez kolejne trzy dni, aż do 25 kwietnia, będzie można zobaczy to, co pozostało, po podziemnej restauracji.

Wystawa Ziemia i Woda potrwa od 13 marca do 25 kwietnia 2015 w galerii BWA Dizajn Wrocław. Wernisaż odbędzie się 13 marca o godzinie 18.00. Więcej informacji na stronie galerii.

Zgłoś uwagę