Futsalowe Mistrzostwa Polski we Wrocławiu nie zawiodły

Niedawno zakończone zmagania w ramach Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn grupy A zdecydowanie nie zawiodły oczekiwań. Przez dwa dni wrocławscy kibice mogli podziwiać umiejętności czterech drużyn, które dzielnie walczyły o miano tej najlepszej w Polsce.

  • fot. materiały prasowe


Gospodarzem turnieju i zarazem głównym organizatorem Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn była wrocławska drużyna ŚWIT, której w przygotowaniu turnieju pomagały: Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gmina Wrocław oraz Urząd Marszałkowski. Imprezę finansowo wsparły także prywatne przedsiębiorstwa.

Turniejowe spotkania najlepszych drużyn w kraju toczyły się w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego. Poza gospodarzami imprezy, zespołem ŚWIT-u Wrocław, zgromadzeni na hali kibice mogli podziwiać umiejętności zawodników Mazowsza Warszawa, Spartana Lublin oraz Bagier Kraków. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Drużyna ŚWIT Wrocław

Po zaciętej rywalizacji i wielu spektakularnych bramkach zwycięstwo w turnieju odnieśli piłkarze Bagier Kraków. Nie powiodło się za to gospodarzom, którzy zgromadzili na swoim koncie zaledwie jeden punkt (remis 9:9 z Mazowszem Warszawa i dwie porażki 6:10 ze Spartanem Lublin i 5:9 z Bagrami Kraków) i tym samym nie utrzymali się w grupie A Mistrzostw Polski, spadając do klasy niżej. Drugie miejsce w turnieju zajęli piłkarze Mazowsza Warszawa, a na ostatnim miejscu podium uplasowali się gracze Spartana Lublin. MVP turnieju został zawodnik gospodarzy Szymon Nowicki.

Warto podkreślić, że impreza była ważnym etapem w przygotowaniach do Mistrzostw Europy Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn, które na początku grudnia odbędą się z Tampere w Finlandii. Miejmy nadzieję, że któryś z wrocławskich zawodników wpadł w oko selekcjonerowi i otrzyma powołanie na tak prestiżową imprezę.Zgłoś uwagę