Filmy z festiwalu w Rotterdamie w Nowych Horyzontach

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych europejskich imprez, która odbywa się nieprzerwanie od 1972 roku. Wybrane cztery filmy z tegorocznej edycji, która trwa od 24 stycznia do 4 lutego obejrzą w weekend 26-28 widzowie Kina Nowe Horyzonty. W tym samym czasie, co publiczność na sali w Holandii...

  • iffr live rotterdam kino nowe horyzonty

    Kadr z filmu „Pin Cushion”


Transmisja filmów i konferencji

...i w 50 innych kinach na całym świecie. Po każdym z 4 seansów przewidziano łączenie z Rotterdamem, by transmitować dyskusje i sesję pytań i odpowiedzi. Możemy zadać własne pytania można zadać za pomocą Twittera, WhatsApp lub Instagrama (trzeba dodać hasztag #iffrlive2018).

Seanse IFFR Live Rotterdam w Kinie Nowe Horyzonty

Seanse IFFR Live Rotterdam w Kinie Nowe Horyzonty

Wydarzenie kinowe
Termin od 26 stycznia 2018 do 28 stycznia 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Filmy, ktore obejrzymy w weekend

Pin Cushin, czyli historia matki i córki, które przeprowadzają się do innego miasta i próbują odnaleźć w nowej rzeczywistości. Zawierają wprawdzie nowe przyjaźnie, ale jednocześnie przestają być dla siebie najlepszym towarzystwem.

La Holandesa, czyli holenderska globtroterka na szlaku przygody. Po wakacyjnym pozostawieniu męża w jednym z kurortów rusza przed siebie z nowopoznanym chłopcem, Messim.

Blue My Mind, czyli znowu przeprowadzka rodziny w tle, a w głównym planie mocna historia dojrzewania 15-letniej Mii, która buntuje się przeciwko rodzicom, przeciwko własnym hormonom, fascynują ją narkotyki, seks i przeobraża się w kogoś zupełnie nowego. 

Nico, czyli opowieść o muzie Andy'ego Warhola, której głos na płycie Velvet Underground działał na zmysły ówczesnym kontestatorom. Jednak czasy amerykańskiego szaleństwa dobiegły końca i obecnie starzejąca się Nico mieszka w Manchesterze prowadząc zdecydowanie ciche życie. Dzięki menedżerowi Nico postanawia jednak spróbować coś zmienić – relacje z synem, ożywić podupadłą karierę.

Zgłoś uwagę