Festiwal Wysokich Temperatur po raz dziesiąty

23 czerwca rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur, który od 2007 roku z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem W ogniu sztuki i odbędzie się w dniach 23–25.06.2017 na terenie ASP przy ul. Traugutta.


Jest to jedyna tego typu, otwarta impreza w Polsce, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.

Sztuka wysokich temperatur?

Podczas tegorocznej edycji będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczśćswą zaprezentuje liczna reprezentacja polskich twórców, jak i najwybitniejsi artyści z całego świata, tacy jak: David Lobdell, Andy Griffiths, Wayne E. Potratz, Jiri Pacinek, Agah Baris Can Aksakal czy Mohamed Elabd Ali Khalil.

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur

Performance / Wystawa / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Design / Dla wszystkich
Termin od 23 czerwca 2017 do 25 czerwca 2017

Miejsce Akademia Sztuk Pięknych

Zobacz

– Festiwal ten łączy w sobie trzy interesujące dziedziny sztuki, czyli ceramikę, szkło i metal. Wszystkie te dziedziny potrzebują do powstania ognia - mówi Michał Staszczak, kurator sekcji metal, główny organizator Festiwalu – cały Festiwal podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich jest mocno artystyczna, gdzie zapraszamy do udziału wybitnych twórców z całego świata, druga zaś prezentuje typ warsztatowo-pokazowy, w którym aktywnie uczestniczy nasza widownia. Także każdy może przyjść i spróbować stworzyć swoje pierwsze dzieło przy udziale wysokiej temperatury.

Festiwal dla każdego

Solidny trzon Festiwalu to od lat uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych nietypowe warsztaty, w których udział może wziąć niemalże każdy. W programie m.in warsztaty z repusowania, dawnej techniki ręcznego formowania blachy za pomocą kucia na zimno czy zajęciach, w trakcie których można będzie wykonać małe formy rzeźbiarskie zarówno z aluminium, jak i z brązu oraz przyjrzeć się procesowi tworzenia biżuterii.

Będzie można też zajrzeć do pieca wykonanego z pnia drzewa autorstwa, spróbować chleba z pieca chlebowego wykonać własną ceramikę czy mini-ogródki w szklanych naczyniach. Oprócz działa warsztatowych będzie można uczestniczyć w licznych, nierzadko widowiskowych pokazach oraz bardziej, niż zazwyczaj, doświadczyć sztuki wysokich temperatur.

Dla gości Festiwalu przygotowane zostały również pokazy audiowizualne, wystawy, konferencja na-ukowa oraz zabawy dla całych rodzin.

#fwt2017 | #fwt | #festiwalwysokichtemperatur

Zgłoś uwagę