Festiwal Nowe Horyzonty 2015. Filmy, które warto obejrzeć

Zachwycało się nimi jury w Cannes i Sundance. Przedstawiamy najpopularniejsze filmy Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

 • amy t-mobile nowe horyzonty

  Kadr z filmu "Amy" o Amy Winehouse

 • moja matka t-mobile nowe horyzonty

  Kadr z filmu "Moja matka"

 • zabójczyni t-mobile nowe horyzonty

  Kadr z filmu "Zabójczyni"

 • syn szawła t-mobile nowe horyzonty

  Kadr z filmu "Syn Szawła"

 • duke of burgundy t-mobile nowe horyzonty

  Kadr z "Duke of Burgundy"


Są tu dzieła dojrzałych reżyserów – Włocha Nanniego Morettiego, Tajwańczyka Hou Hsiao-hsiena, ale też nieco młodszych Brytyjczyka Asifa Kapadii, czy debiutującego w wielkim stylu Wegra László Nemesa. Bilety na ich filmy rozchodzą się we Wrocławiu w okamgnieniu.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty startuje w czwartek 23 lipca, a zakończy się w niedzielę 2 sierpnia. Przez ponad tydzień będzie okazja wybrać się na wiele filmów, ale jeśli chcecie obejrzeć te najgłośniejsze najlepiej kupić bilet już dziś.

 • Amy, reż. Asif Kapadia, 128 min.

Dokument poświęcony Amy Winehouse, jednej z najsłynniejszych wokalistek XXI wieku, przedwcześnie zmarłej. Autodestrukcyjnej, jednocześnie wyjątkowo radosnej, dowcipnej i złośliwej. Obdarzonej głosem, jakiego długo nie było i długo już nie będzie. Zakochanej w niewłaściwym facecie i w niewłaściwym nałogu. Asif Kapadia zmontował film z wielu archiwalnych nagrań, został wyklęty przez rodzinę Winehouse, ale zdaniem wielu widzów i krytyków ujawnił całą prawdę o gwieździe.

Seans, na który zostały bilety: 2 sierpnia o 18.45.

 • Zabójczyni, reż. Hou Hsiao-hsien, 105 min.

Blisko siedemdziesięcioletniego Tajwańczyka wybrano najlepszym reżyserem tegorocznego Festiwalu w Cannes właśnie za film „Zabójczyni”, obraz wizjonerski, mistrzowski w każdym detalu. Główną bohaterką jest tytułowa zabójczyni, świetnie wyszkolona we władaniu mieczem piękna kobieta, córka generała (ale niegdyś porwana i wychowana w obcym środowisku). Po latach wraca w rodzinne strony i musi dokonać wyboru, zwłaszcza gdy dostanie zlecenie na zbuntowanemu przeciwko cesarzowi człowiekowi.

Seans, na który zostały bilety: 30 lipca o 13.00.

 • Moja matka, reż. Nanni Moretti, 102 min.

Intelektualne kino Włocha Nanniego Morettiego ma wielu entuzjastów także w Polsce. Tym razem „Matka” dostała nagrodę Jury Ekumenicznego w Cannes. To historia reżyserki, która zastanawia się nad sensem swojej pracy, a w jej życiu zbiegają się różne problemy – te z matką, ale i kapryśnym aktorem, którego zaangażowała do swojego filmu. Moretti stawia, jak zawsze, ważne pytania i inteligentnie prowadzi widza przez

Seanse, na które zostały bilety: 1 sierpnia o 18.30, 2 sierpnia o 12.45 i o 15.45.

 • Syn Szawła, reż. László Nemes 107 min.

Absolutna sensacja tegorocznego Festiwalu w Cannes. Pełnometrażowy debiut węgierskiego reżysera László Nemesa jest wstrząsającą historią członka osławionego Sonderkommando w Auschwitz, czyli specjalnej grupy żydowskich więźniów, którzy zostali zmuszeni do pracy w krematoriach i uczestniczenia w zagładzie. W filmie bohater postanawia godnie pochować jednego z martwych chłopców. Temu wydarzeniu podporządkuje swoje życie, nawet w obliczu rodzącego się buntu więźniów Sonderkommando.

Seanse, na które zostały bilety: 25 lipca o 9.45 i 1 sierpnia o 12.45.

 • Duke of Burgundy. Reguły pożądania, reż. Peter Strickland, 104 min.

Kino erotyczne, które naprawdę jest pełne zmysłowości i staje się antidotum na obrzydliwą i żenującą papkę, jaką karmią nas przeciętni amerykańscy producenci. Angielski reżyser Peter Strickland z pomocą świetnych (choć w większości w ogóle nieznanych) aktorek opowiada historię zabawy dwóch kobiet w Panią i jej podwładną. Będą świetne kostiumy, nastrojowe wnętrza, doskonała gra, wreszcie naładowane napięciem kadry. Wysmakowane, więc widz nie poczuje się jak koneser niezbyt wyszukanego gatunku filmu.       

Seanse, na które zostały bilety: 27 lipca o 21.45, 29 lipca o 15.45 i 30 lipca o 12.45.

 

 • Bilety na seanse kosztują:

20 zł - pojedynczy bilet

18 zł - pojedynczy bilet dla abon. sieci T-Mobile, posiadaczy karty UrbanCard i Karty Przyjaciela Kina NH

17 zł - pojedynczy bilet w pakiecie 10 +, czyli na 10 i więcej seansów

16 zł - pojedynczy bilet w pakiecie 20 +, czyli na 20 i więcej seansów

12 zł pojedynczy bilet na seanse dla dzieci

Zgłoś uwagę