Festiwal klarnetowy Clarimania 2018. Zobaczcie program

Spośród instrumentów dętych drewnianych klarnet miał sporo szczęścia, koncerty na ten instrument pisali m.in. Mozart i Weber. Na świecie klarneciści są cenieni na równi z wieloma innymi solistami. W Polsce wciąż rzadko o nich słychać, co próbuje zmienić Jan Jakub Bokun, pomysłodawca Festiwalu Clarimania. Od 27-29 w Akademii Muzycznej posłuchamy wielu fantastycznych klarnecistów. Wstęp jest wolny! 


Festiwal z miłości do klarnetu

Janowi Jakubowi Bokunowi, jednemu z najlepszych polskich klarnecistów (także laureatowi plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia 2015) nie uśmiechało się czekać, aż w Polsce klarneciści zostaną zauważeni.

W 2002 roku zorganizował festiwal Clarimania, na który zaczął zapraszać najciekawszych wirtuozów tego instrumentu na świecie. Trafił w dziesiątkę, bo muzycy przygotowywali bardzo frapujące programy, wiele utworów granych podczas koncertów i recitali okazało się prawdziwą torpedą, a publiczność szalała wm.in. w sali dawnej Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego.

Festiwal Clarimania 2018

Festiwal Clarimania 2018

Termin od 27 września 2018 do 29 września 2018

Miejsce Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Zobacz

Bogaty program edycji 2018

W tym roku wszystkie wydarzenia Clarimanii Jan Jakub Bokun zaplanował w budynku Akademii Muzycznej. Tam przez trzy dni pełny program występów, od południowych koncertów lunchowych po wieczorne, ale też kursy mistrzowskie, prezentacje płyt, nowych instrumentów (klarnetu Yamaha).

I promocja młodych utalentowanych muzyków. – Wśród wykonawców znajdzie sie kwiat muzyków młodego pokolenia, bo Trampolina Młodych poświęcona zostanie w całości młodym, wybitnie zdolnym wykonawcom, takim jak Wiktoria Grajewska, Szymon Parulski, Maurycy Hartman, utytułowanym studentom polskich uczelni muzycznych, ale też pedagogom i solistom orkiestr filharmonicznych i operowych – zapowiada Jan Jakub Bokun.

Kogo warto posłuchać?

Wszystkich artystów Clarimanii 2018, choć największych gwiazd festiwalu – w sobotę 29 września. Koniecznie trzeba pójść na koncert Pierre'a Genissona, jednego z najwybitniejszych obecnie klarnecistów na świecie. 

Warto też zwrócić uwagę na Amerykanina Wesleya Fereirę, czy Koreańczyka Wonkaka Kima.

A dla tych, którzy lubią mariaż solisty z orkiestrą – koncert inauguracyjny 27 września, podczas którego Jan Jakub Bokun poprowadzi Radomską Orkiestrę Kameralną, a na scenie w Akademii Muzycznej stanie kilkoro utalentowanych muzyków, w tym klarnecista Adam Eljasiński.Zgłoś uwagę