Festiwal gwiazd

Czwarty Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbędzie się w terminie 10-15 października. Projekcjom towarzyszą spotkania z aktorami, recital, monodram i warsztaty. Wejściówki są bezpłatne i można je odbierać w kasie DCF-u. 


Wśród wybitnych aktorów, których osobiście spotkać będzie można w DCF-ie są:  Maja Komorowska, Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Grażyna Wolszczak, Jan Nowicki, Artur Żmijewski, Anna Dereszowska, Joanna Szczepkowska, Małgorzata Potocka, Janusz Chabior. W tym roku część festiwalu odbędzie się także w Centrum Technologii Audiowizualnych, gdzie zaplanowano recitale, koncerty i dodatkowe spotkania z twórcami, warsztaty aktorskie i scenopisarskie, prowadzone m.in. przez Bogusława Lindę oraz Cezarego Harasimowicza.

Tegoroczny festiwal będzie tez szczególną okazją do zaprezentowania sylwetki jego patrona – aktora Tadeusza Szymkowa.  Pod koniec sierpnia na ekrany wszedł film „Żyć, nie umierać” W rolę Bartka – postać inspirowaną życiem Tadeusza Szymkowa – wcielił się Tomasz Kot. Podczas  gali otwierającej festiwal w sobotę 10 października publiczność będzie miała okazję poznać zarówno kinową wersję, jak i prawdziwą  historię  Tadeusza – sposób, w jaki starał się w ostatnich swoich chwilach naprawić wszystkie życiowe błędy. Projekcji filmu towarzyszyło będzie spotkanie z bliskimi zmarłego aktora, którzy opowiedzą o wielu niezwykle inspirujących, przejmujących i zabawnych historii z jego życia.

Pełny program festiwalu: www.festiwalaktorstwa.pl

Zgłoś uwagę