Festiwal filmów abstrakcyjnych Punto y Raya jesienią w CeTA

Nazwa festiwalu to w tłumaczeniu „kropka i linia”, bo podczas imprezy prezentowane są filmy abstrakcyjne, których twórcy eksperymentują z formą, barwą, ruchem i dźwiękiem. Założony w 2007 roku Punto y Raya Festival jest zawsze bezpłatny, a tegoroczna edycja odbędzie się 25-28 października w Centrum Technologii Audiowizualnych i w Pawilonie Czterech Kopuł.


Filmy, masterclass, zajęcia dla dzieci

Co czeka nas w październiku podczas wrocławskiej edycji Punto y Raya Festival? Pokazy krótkometrażowych produkcji (sekcja poświęcona polskim twórcom „Polish Panorama”, sekcja poświęcona brytyjskim twórcom „British Panorama”, retrospektywy artystów), wykłady masterclass, spotkania z twórcami, zajęcia dla dzieci oraz live act’y artystów audiowizualnych.

Festiwal słynie z łączenia sztuki, nauki i technologii, stąd twórcy wykorzystują nowe media, dźwięk i sztukę eksperymentalną. Celem jest promocja artystycznych filmów, które poprzez wykorzystanie uniwersalnych i ponadczasowych środków wyrazu, tworzą wyjątkowy rodzaj filmowego języka, przekraczającego bariery międzykulturowe.

Festiwal tym razem we Wrocławiu

Dotychczasowe edycje Punto y Raya Festival odbywały się w Hiszpanii, Niemczech i na Islandii, a w organizację zaangażowane były m.in. Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie. Podczas tegorocznej wrocławskiej edycji festiwal zagości we wrocławskich Centrum Technologii Audiowizualnych i Pawilonie Czterech Kopuł.

Prace konkursowe do końca lipca

Do 30 lipca 2018 r. trwa jeszcze nabór prac na konkurs filmów krótkometrażowych. Zgłoszenia można przesyłać poprzez stronę: https://www.puntoyrayafestival.com/en/blog/articles/18/3

Zgłoś uwagę