Ferie we Wrocławiu [OFERTY NA DRUGI TYDZIEŃ 4-10.02]

Podpowiadamy, jak wypełnić wolny od szkoły czas swoim pociechom i gdzie młodzież może poszukać dla siebie fajnych zajęć – w drugim tygodniu feryjnej laby, czyli od 4 do lutego.  

  • ferie ee wrocławiu


Staramy się tu pokazywać takie propozycje, które z jednej strony za bardzo nie wydrenują kieszeni rodzicom, a z drugiej – jest jeszcze szansa, by się na nie zapisać. 

Wszystkie oferty na ferie znajdują się tutaj 

W szkole „po godzinach”

Niektóre wrocławskie szkoły i miejskie placówki kultury zorganizowały w tym roku półkolonie, ale i udostępniły swoje zasoby lokalowe na organizację zajęć – m.in. matematycznych, komputerowych, plastycznych gier zespołowych, tanecznych czy sportowych – w ramach tzw. otwartych sal.

Taką ofertę można sprawdzić TUTAJ i już u źródła dowiadywać się, czy jest możliwość zapisania dziecka na kilkugodzinne w danym dniu ferii warsztaty czy zespołowe gry.

Małe ręce zajęte sztuką

4 i 5 lutego będzie okazja, by dać upust swoim artystycznym zamiłowaniom podczas warsztatów graficznych. Tajemnice monotypii i druku strukturalnego będzie odkrywała razem z młodymi warsztatowiczani edukatorka Natalia Gołubowską. A wszystko w miejscu, które szczególnie sprzyja takim zajęciom, czyli w Muzeum Współczesnym Wrocław. Wstęp wolny.

Międzypokoleniowe ferie w MWW

Międzypokoleniowe ferie w MWW

Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 4 lutego 2019 do 6 lutego 2019

Miejsce MWW Muzeum Współczesne Wrocław

Zobacz

Dzisiaj idziemy do kina?

Dlaczego nie! Na przykład do Kina Nowe Horyzonty, które dobrze przygotowało się na przyjęcie młodych widzów w czasie ferii. Wśród sześciu różnych tytułów, wyświetlanych w godzinach przedpołudniowych, znalazła się hitowa japońska animacja o podróżach w czasie i o tym, jakie nauki można czerpać od poprzednich pokoleń. 

Ferie zimowe z Kinem Dzieci

Ferie zimowe z Kinem Dzieci

Termin od 4 lutego 2019 do 8 lutego 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Stadion Wrocław bez tajemnic

Jeszcze przez cały tydzień ferii można wpaść – grupą albo indywidualnie – na największy w mieście obiekt sportowy i zwiedzić go razem z przewodnikiem. Ten pokaże najskrytsze zakamarki Stadionu Wrocław i będzie okazja zobaczyć to, czego nie widać z perspektywy stadionowych trybun, jak np. szatnie zawodników. Każdego dnia są trzy tury zwiedzania, a wstęp po 12 i 15 zł.

Ferie 2019 na Stadionie Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Ferie 2019 na Stadionie Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Spacery i wycieczki
Termin od 28 stycznia 2019 do 10 lutego 2019

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Co w dźwięku słychać?

Można się tego dowiedzieć na bezpłatych warsztatach dla 6-10-latów w Centrum Sztuki WRO. Będzie mowa o falach dźwiękowych, drganiach cząsteczek, echolokacji, ambiencie – a dźwiękowe tajemnice mali uczestnicy warsztatów będą odkrywali za pomocą... ryżu i wody. To może być rzeczywiście niecodzienne doświadczenie. O tym, jak w nim wziąć udział, poniżej.

Warsztaty dla dzieci: CO SŁYCHAĆ?

Warsztaty dla dzieci: CO SŁYCHAĆ?

Dla dzieci / Warsztaty
Termin 7 lutego 2019 od 15:00 do 18:00

Miejsce Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Zobacz

Zobacz: Lodowiska we Wrocławiu

 


Zgłoś uwagę