Ferie we Wrocławiu [22-26 STYCZNIA]

Prawdziwej zimy jeszcze się nie doczekaliśmy we Wrocławiu, a tu połowa ferii minęła. Kiedy nie ma szans na bałwana ze śniegu, ani na szaleństwa na sankach, poszukaj dziecku innych atrakcji, aby się nie nudziło.


Wśród ofert dla najmłodszych zawsze można znaleźć takie, które nie zrujnują kieszeni rodziców i gdzie są jeszcze wolne miejsca.

Wannolotem w świat Tytusa, Romka i A’tomka

Kameralna prezentacja przygód postaci wymyślonych przez Papcia Chmiela to dla starszych powrót do czasów dzieciństwa, a dla młodszych poznanie nadzwyczajnych Tytusa, Romka i A’tomka.

Wystawa: Świat Tytusa, Romka i A’Tomka Papcia Chmiela

Wystawa: Świat Tytusa, Romka i A’Tomka Papcia Chmiela

Wystawa / Eventy / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 6 stycznia 2018 do 25 marca 2018

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Bohaterowie popularnej serii komiksów to niebanalne postaci, i tak jak ich perypetie – wyrastają oryginalnością, humorem, wyobraźnią, ponad to, co dzisiaj często oferują autorzy książek dla dzieci i młodzieży.

Warto na własnej skórze poznać Tytusa de Zoo i jego przyjaciół oraz przelecieć się wannolotem. Okazją jest wystawa w Ośrodku Pamięć i Przyszłość przy ul. Grabiszyńskiej. Ekspozycji towarzyszą zabawy i konkursy dla dzieci.

Premierowa Barbie i wielka przygody

W repertuarach kinowych całkiem niedawno pojawiły się trzy nowego tytuły, chociaż niektórzy bohaterowie już są doskonale znani dziecięcej i młodzieżowej widowni.

W kinach prezentowana jest przygodowa „Barbie: Delfin z Magicznej Wyspy”. Tym razem Barbie wraz z siostrami trafi na wyspę, w pobliżu której żyje niezwykłej urody delfin. Film do obejrzenia w kinach w Koronie, Wroclawii i Pasażu Grunwaldzkim.

Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy (dubbing)

Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy (dubbing)

Animacja / Familijny
Termin od 22 stycznia 2018 do 25 stycznia 2018

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

W Dolnośląskim Centrum Filmowym w ramach cyklu „Ferie w kinie” codziennie o godz. 10 i 12 pokazywane są „Paddington 2” i „Potworna rodzinka”. Bilety kosztują 14 zł. A Nowe Horyzonty zapraszają na „Paddingtona2”, animowanego „Fernanda” oraz przygodową historię „Storm. Opowieść o odwadze”.

Chińskie smoki w Muzeum Narodowym

Punktem wyjścia zabawy plastyczna dla dzieci we wtorek 24 stycznia (g. 12) jest wystawa chińskiej sztuki z okresu Ming. Organizatorzy zapowiadają: „Dzieci dowiedzą się, dlaczego w sztuce tego kraju tak często występuje motyw smoka. Następnie wykonają własne smoki zainspirowane chińskimi pierwowzorami”.

Sztuka Chin będzie także inspiracją dla spotkania dla najmłodszych planowanego na piątek 26 stycznia. Motywem głównym jest Święto Latawców, które jest obchodzone w Państwie Środka.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wstęp z biletem za 1 zł. Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl

Pokój zagadek w Auchan Bielany

Na czas ferii wiele szkół proponuje zajęcia dla dzieci, które więcej mają z zabawy niż nauki. To głównie gry i zabawy zespołowe w salach gimnastycznych, warsztaty plastyczne i innego typu zajęcia. Warto zorientować się, czy szkoła w najbliższej okolicy nie zaplanowała spotkań dla dzieci i młodzieży.

Latem we Wrocławiu zorganizowano wielki festiwal escape roomów. Nie powinno dziwić, że tego rodzaju miejsc rozrywki przybywa. Zabawie służy także nowy pokój zagadek w centrum handlowym na Bielanach.

Pokoje zagadek w Auchan Bielany

Pokoje zagadek w Auchan Bielany

Eventy / Dla dzieci
Termin od 13 stycznia 2018 12:00 do 28 stycznia 2018 20:00

Miejsce Park Handlowy Auchan Bielany

Zobacz

Na fanów mocnych wrażeń i zawiłych zagadek związanych ze zniknięciem cennych przedmiotów czeka „Pokój magika”, natomiast amatorzy magii, eliksirów i sztuczek powinni spróbować swoich sił w pokoju „Tajne eksperymenty”.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Pokoje są czynne w od 15 do 21 stycznia, w godz. 12-20. Rezerwacja na miejscu lub telefonicznie pod nr 608 111 661.Zgłoś uwagę