Faworyzowany Brunch Royal wygrał Wielką Wrocławską na Partynicach

Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia zakończyła się zwycięstwem faworyta Brunch Royal, którego dosiadał Josef Bartos.

  • Brunch Royal pod Josefem Bartosem wygrał najważniejszą gonitwę sezonu na Partynicach - Wielką Wrocławską o Nagrodę Prezydenta Wrocławia, fot. Wiktor Rzeżuchowski

    Brunch Royal pod Josefem Bartosem wygrał najważniejszą gonitwę sezonu na Partynicach - Wielką Wrocławską o Nagrodę Prezydenta Wrocławia, fot. Wiktor Rzeżuchowski


Cała dziewięciokonna stawka pokonywała dystans i kolejne przeszkody w mocno zwartej grupie i na jej czele pojawiały się też inne konie.
Brunch Royal prowadzony był przez Josefa Bartosa przez większą część dystansu pod koniec stawki. Do przodu zaczął się przesuwać w drugiej fazie gonitwy, kiedy na prowadzeniu znalazł się Nick (Paweł Pałczyński), który wyprowadził stawkę na bieżnię płotową.
Po wyjściu z ostatniego zakrętu Brunch Royal szybko doszedł Nicka i wyprzedził go. W pościg ruszył Larizano (Marek Stromsky) i wywiązała się walka trwająca do samego celownika, gdzie faworyt okazał się lepszy od rywala od dwie długości.
Trzeci finiszował Haad Rin, na czwarte miejsce w końcówce wysunął się Sztorm (Marcel Novak), piąty ostatecznie przybiegł Nick, kolejne miejsca w niewielkich odstępach zajęły Apas Rocka (Jan Odlozil), Turion i Popijnay (Jaroslav Myska), a stawkę ze dużą stratą zamknął Illdowhatican (Henrik Engblom).

Triumfy wrocławskich trenerów

Zwycięzcy pozostałych gonitw niedzielnego mitingu na Partynicach:

  • Wielka Partynicka Nagroda Unico Logistics: Aztek, jockey  Marek Stromsky, trener Tomas Vania;
  • Gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni: Noble Eagle, jockey Rostislav Bens, trener Janusz Kozłowski;
  • Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach: Kontrargument, jockey Jaroslav Myska, trener Robert Świątek;
  • Długodystansowa gonitwa płaska: Napston, jockey Sanzhar Abaev, trener Michał Borkowski;
  • Nagroda Leroy Merlin: Tonerre, jockey Christopher Roberts, trener Robert Świątek;
  • Nagrodę Galeriusa o Puchar Stajni Wyścigowej Kolesa: Felix, jockey Pavel Peprna, trener Kazimierz Rogowski.

Fot. Wiktor RzeżuchowskiZgłoś uwagę