Uwaga na fałszywe maile z ZUS-u

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi przedsiębiorców by uważali na korespondencję elektroniczną dotyczącą błędów w rozliczeniach składkowych. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze.

  • pieniadze


Jak informuje ZUS, ostrzeżenie to wynik wzmożonej aktywności osób podszywających się pod pracowników ZUS-u.

– W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS. Tymczasem maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu

W związku z tym ZUS informuje, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili. Tym bardziej tą drogą nie przekazują informacji o możliwych błędach w rozliczeniach.

– Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na tą korespondencję odpowiadać – podkreśla Iwona Kowalska.

ZUS przypomina, że we wszelkich wątpliwych klienci ZUS-u mogą się kontaktować z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 16 00.Zgłoś uwagę