FagorMastercook ma znowu produkować

Jest szansa na wznowienie produkcji sprzętu AGD


Wszystko wskazuje na to, że na początku przyszłego roku pracownicy wrocławskiej fabryki Fagormastercook będą mieli szansę wrócić do pracy.

- Co prawda na razie niewiele wiemy na ten temat, ale najprawdopodobniej jeszcze w styczniu ruszy produkcja kuchenek – mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej Solidarności. - Zarząd firmy czyni wszelkie starania, żeby to się udało i pracownicy mogli spokojnie wrócić do pracy.

Planowane wznowienie produkcji jest związane z dużym zamówieniem na kuchenki, które udało się firmie pozyskać. Nie powinno być też problemu z materiałami potrzebnymi do ich produkcji.

- Pracownicy Fagormastercook, którzy już trzeci miesiąc przebywają na przymusowych urlopach, nie powinni mieć kłopotu z wynagrodzeniem za grudzień – twierdzi Kazimierz Kimso. – Pieniądze na ten cel są na kontach przedsiębiorstwa i powinny być wypłacone w terminie.

Obecnie we wrocławskim sądzie gospodarczym znajdują się dokumenty przesłane z Hiszpanii w sprawie upadłości polskiej spółki, która należy do hiszpańskiego koncernu. Ma on zdecydować czy zostanie wszczęte wtórne postępowanie upadłościowe. Jednak zgodnie z polskim prawem musi ono mieć charakter likwidacyjny.

Jeśli zapadnie decyzja o upadłości majątkiem wrocławskich zakładów Fagormastercook będzie zarządzał polski syndyk. Obecnie spółka ma zagwarantowane przez sąd uprawnienia do administrowania i dysponowania swoim majątkiem. Musi jednak cały czas pozostawać w stałym kontakcie z syndykiem hiszpańskiego koncernu.

Katarzynka Kunka

Zgłoś uwagę