FagorMastercook ogłosił upadłość

Hiszpański sąd zgodził się na ogłoszenie upadłości układowej firmy


Jak poinformował w swoim oświadczeniu zarząd Fagor Mastercook, sąd San Sebastian zgodził się na ogłoszenie upadłości układowej i wydał decyzję o wszczęciu postępowania upadłościowego dla spółki.
Zarząd poinformował również, że na nadzorcę sądowego została wyznaczona firma KPMG, należąca do międzynarodowej sieci firm audytorsko-doradczych, co według niego będzie gwarantem sprawności i przejrzystości przeprowadzonego postępowania.

„Informujemy, że kontynuowane są intensywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami branżowymi i finansowymi, których aktualnie jest siedemnastu” dodał zarząd w swoim oświadczeniu.

O swoją pracę i wynagrodzenie za listopad martwią się jednak pracownicy wrocławskiej fabryki, którzy od kilku tygodni przebywają na płatnych urlopach. Zarząd firmy nie udziela na ten temat żadnych informacji.

Do walki o przetrwanie zakładu włączyło się również Ministerstwo Gospodarki. W zeszły piątek w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie specjalnej grypy powołanej przez wiceminister Ilonę Antoniszyn-Klik. W jego skład weszli członkowie zarządu FagorMastercook, wiceminister, wicewojewoda, przedstawiciel wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz dyrektorzy wojewódzkiego i powiatowego urzędu pracy. Celem zespołu jest pomoc wrocławskiemu przedsiębiorstwu.

Nie dojdzie do skutku także inwestycja związana z budową fabryki lodówek, w którą spółki FagorMastercook oraz Haier miały wspólnie zainwestować ponad 56 mln euro, a docelowo nawet 70 mln euro. W nowym zakładzie pracę miało znaleźć co najmniej 500 osób.

FagorMastercook to jeden z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce. We Wrocławiu zatrudnia 1300 osób.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę