„Everyman” ponownie w Multikinie

Po bardzo dobrym przyjęciu transmisji spektaklu przez publiczność British Council i Multikino ponownie zapraszają na wyjątkowy spektakl „Everyman” z National Theatre w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie”. Przedstawienie będzie można zobaczyć 15 września w Multikinie Arkady Wrocławskie. W roli głównej zobaczymy Chiwetela Ejiofora.  


Sztuka „Everyman” powstała w XV wieku sztuka stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas
i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre.

W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany z Oskarowego „Zniewolonego. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka – musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Pokaz odbędzie się 15 września o godz.19 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Czas trwania: ok. 180 min. (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min.)

Ceny biletów:

- 35 zł – bilet normalny

- 30 zł – bilet ulgowy (Studenci/ Seniorzy/ z kuponem z magazynu Multikino & Gala/ z kuponem z magazynu Sens

- 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Zgłoś uwagę