Eurolot wystartował do Zurychu

Duże zainteresowanie lotami do Szwajcarii

  • fot. Arkadiusz Zachert

    fot. Arkadiusz Zachert


Linie lotnicze Eurolot rozpoczynają w poniedziałek loty do Zurychu. Świetna sprzedaż biletów na tej trasie pokazuje, że był to kierunek wyczekiwany przez pasażerów latających z Wrocławia. Po zimowej przerwie wraca również połączenie do Gdańska.

Pierwszy samolot z Wrocławia do Zurychu startuje w poniedziałek 3 marca o godz. 17:20. Rejsy na tej trasie zaplanowane są cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. Otwarcie kierunku okazało się dużym sukcesem, a sprzedaż biletów na pierwsze rejsy osiągnęła wysoki poziom.

- Cieszymy się, że podróżni wrocławskiego lotniska dzięki liniom Eurolot zyskują bezpośrednie połączenie lotnicze do Zurychu. To niezwykle pożądany kierunek i jeden z najważniejszych hubów przesiadkowych Europy, a przy tym połączenie o strategicznym znaczeniu dla lokalnego biznesu ­– mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na połączenie ze szwajcarską metropolią czekali przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim kadra kierownicza jest głównym klientem na trasie Wrocław-Zurych. Dzięki połączeniu znaczenie Wrocławia jako ważnego ośrodka biznesowego jeszcze się zwiększy, przyciągając kolejne firmy oraz inwestorów.

Dzisiaj rano Eurolot uruchomił również loty do Gdańska. Linie lotnicze przywróciły to połączenie po zimowej przerwie. Na trasie Wrocław-Gdańsk samoloty będą latały w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 8:10, od poniedziałku do czwartku dodatkowo o godz. 20:10, a w piątki również o 21:10.

mano

Zgłoś uwagę