Wtorki Regionalne w Barbarze. Poznaj Dolny Śląsk

Festiwal Noworudzkie Bieguny Kultury, Muzeum Papiernictwa z Dusznik-Zdroju, a w niedalekiej przyszłości także Młoda sztuka z Legnicy i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia z Wałbrzycha. To goście najbliższych Wtorków Regionalnych, czyli spotkań w Barbarze, których gośćmi, gospodarzami i głównymi bohaterami będą instytucje z całego regionu. Przez wakacje start o 12.00, finisz ok. 17.00.

  • barbara wtorki regionalne

    Wtorki Regionalne przez całe wakacje, a potem jesienią i zimą w Barbarze

  • wtorki regionalne barbara muzeum papiernictwa

    We Wtorkach Regionalnych mogą wziąć udział także najmłodsi. Ostatnio czerpali papier i zobaczyli, jak przecisnąć kartkę przez prasę.


Stolik dla dolnośląskich spotkań

Projekt jest realizowany w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego opiekun, Marek Sztark odpowiada za współpracę ESK z regionem Dolnego Śląska i zaprasza na Wtorki Regionalne wszystkich chętnych. Na razie można się z nim skontaktować na maila marek.sztark@wroclaw2016.pl, bądź porozmawiać we wtorek w Barbarze. Zapewnia, że niedługo na jego stoliku pojawi się specjalny czerwony obrus, na którym przeczytamy napis Dolnośląski Stolik ESK, przy którym będzie można usiąść, porozmawiać i podzielić się ciekawymi pomysłami. Pomysł spotkań regionalnych został przeniesiony z elitarnego, ale niedostępnego dla postronnych Saloniku Śląskiego przy pl. Uniwersyteckim. Barbara wydaje się znacznie lepszą alternatywą.

Goście z Dusznik, Kudowy, Wałbrzycha

We wtorek 14 lipca gościem było Muzeum Papiernictwa z Dusznik-Zdroju, a wszyscy zainteresowani (w tym dzieci) mogły własnoręcznie czerpać papier i, pod okiem instruktora, spróbować docisnąć prasę, by z nowo zrobionej kartki wyciekła ciecz (w składzie m.in. celuloza i klej). Swoje prace zrobione na papierze czerpanym z Dusznik pokazała wrocławska artystka Adrianna Konopniak. W Barbarze zobaczymy je jeszcze przez kilka dni. Dyrektor Muzeum Papiernictwa dr Maciej Szymczyk zapraszał także na Święto Papieru (25-26 lipca), najważniejszą imprezę, którą w ciągu weekendu odwiedza nawet do 8 tysięcy osób.

W najbliższym czasie Marek Sztark zamierza zaprosić na Świdnicką także gości z Kudowy-Zdroju, z Legnicy i Wałbrzycha, a nawet Dolnośląskie Convivium Slow Foodu (zainaugurowane w Pałacu Łomnica). – Program wtorków kształtuje się z dnia na dzień, przybiera różne, coraz ciekawsze formy – zdradza Sztark.

Letnie i jesienne godziny spotkań

Przyjść do Barbary mogą wszyscy. Latem wtorkowe spotkania będą trwały od 12.00 do ok. 17.00, jesienią i zimą do późnego wieczora.

Zgłoś uwagę