ESK 2016: Wrocław gościem na Targach Książki w Wilnie

Instytut Polski w Wilnie promuje w pawilonie wystawienniczym Wrocław, przypominając, że jest w tym roku zarówno Europejską Stolicą Kultury, jak i Światową Stolicą Książki UNESCO. Na stoisku polskim Litwini kupią m.in. powieści Marka Krajewskiego, a dla rodzin przygotowano seans „W pustyni i w puszczy” z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Impreza potrwa do niedzieli 28 lutego.


Targi Książki w Wilnie rozpoczęły się w czwartek 25 lutego i zakończą się cztery dni później. Dla Wrocławia są ważne, bo stolica Dolnego Śląska będzie tam miała znakomitą promocję. To wynik działania dwóch Instytutów Książki – z Wilna i z Krakowa. Pierwszy eksponuje Wrocław jako ESK 2016 i Światową Stolicę Książki UNESCO (przeczytacie więcej w Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO) , drugi pomógł w organizacji wystawy książek „Wrocław – Europejska Stolica Kultury”, jaką obejrzą wilnianie. Wcześniej, bo w styczniu, Wrocław miał promocję podczas targów książki w hinduskim New Delhi.  

Akcentów wrocławskich będzie więcej, choćby książki Marka Krajewskiego, wiersze Rafała Wojaczka, czy teksty o Wrocławiu napisane przez Irka Grina (kuratora ESK 2016 ds. literatury), które znalazły się w czasopiśmie „Literatura ir menas”. W Wilnie ważne będą polskie książki dla dzieci, bo na tym polu mamy zawsze spore osiągnięcia, a rodzimi autorzy wygrywają nagrody na słynnych konkursach. Na targach warsztaty poprowadzi ilustratorka Małgorzata Gurowska, gościem będzie także Stasys Eidrigevičius, znakomity ilustrator urodzony na Litwie, który swoją karierę rozwija od lat w Polsce.

Dla rodzin specjalną ofertę kulturalną przygotowano w oparciu o Rok Sienkiewiczowski – zostanie wyświetlony film „W pustyni i w puszczy”.

Zgłoś uwagę