ESK 2016 – Nowa aplikacja mobilna i gra przygodowa. Za darmo

ESK 2016 ma darmową aplikację mobilną „Wrocław 2016” i grę komputerową „Misja Wrocław”. Pierwszą zaprojektowali studenci z Politechniki Wrocławskiej, drugą członkowie koła naukowego…Politechniki Wrocławskiej. Mają zachęcić wrocławian i turystów do korzystania z kultury i lepszego poznania miasta.

  • aplikacja wrocław 2016 esk

    Aplikacja "Wrocław 2016"


„Wrocław 2016” na smartfony i tablety

Aplikacja mobilna „Wrocław 2016” (działa w systemach Android i iOS) to wspólne dzieło studentów informatyki z Politechniki Wrocławskiej. – W założeniu ma ułatwiać dostęp do kultury mieszkańcom miasta, pokazać jak najwięcej wydarzeń – wyjaśnia Tomasz Myszko z ESK 2016. Na razie aplikacja jest w fazie testów, ale autorzy (Michał Bielawski, Mateusz Sulima, Piotr Płaczek i Tomasz Cegiełka) zamierzają ją cały czas udoskonalać. – Czekamy na uwagi – zachęca Michał Bielawski. „Wrocław 2016” to prezentacja miejsc kultury powiązanych z Europejską Stolicą Kultury. – Nie są typowo turystyczne, ale kluczowe dla historii miasta – wyjaśnia Tomasz Myszko z ESK 2016.

Co ciekawe, każdy z kuratorów Europejskiej Stolicy Kultury przygotował własną trasę zwiedzania miasta według danej dziedziny sztuki. – Na trasie filmowej znajdziemy miejsca, w których powstawały wielkie dzieła kinematografii – dodaje Tomasz Myszko. Jeden z autorów aplikacji, Michał Bielawski, zapewnia, że trasy nie tylko będą aktualizowane, ale dojdą nowe.

„Wrocław 2016” to także informator kulturalny (korzysta z zasobów serwisu informacyjnego go.wroclaw.pl). Mogą z niego skorzystać nie tylko Polacy, także zagraniczni turyści (jest wersja angielska).

Aplikacja do pobrania na Androida tutaj.

Aplikacja do pobrania na iOS tutaj.

Gra mobilna „Misja Wrocław”

Fanom mobilnych rozrywek spodoba się także gra „Misja Wrocław”, zaprojektowana przez członków koła naukowego Politechniki Wrocławskiej. Po to, by m.in. mogli brać udział w konkursach, założyli firmę TK Games. Opłaciło się, wygrali konkurs ESK 2016, a ich najnowsze dzieło – „Misję Wrocław” można obejrzeć na stronie google play.

Bohater gry znajduje tajemniczą mapę Europy z nietypowymi oznaczeniami wskazującymi na Wrocław. Po wstępie (wybieramy sobie krasnala) wyświetla nam się mapa centrum Wrocławia z zaznaczonymi kilkoma atrakcjami, jak Rynek, plac Solny, Panorama Racławicka czy Kino Nowe Horyzonty. Razem jest 10 miejsc, które symbolizują lokalizacje związane z kulturą. W każdym zebranych zostało nie tylko wiele informacji, ale i ciekawostek (także w języku angielskim). Jeśli znajdziemy się na placu Solnym, ułożymy bukiet, pomagając zmęczonej kwiaciarce, a przy okazji dowiemy się, że pod naszymi stopami jest schron przeciwlotniczy. W Panoramie Racławickiej pomożemy ułożyć z rozsypanych puzzli ważniejsze sceny batalistyczne. Grę projektowało 18 osób, w tym siedmiu programistów, a głosu użyczył Tomasz Marzeka.

Gra jest darmowa, a jej producentem jest ESK 2016.

Gra do pobrania na Androida tutaj.

Gra do pobrania na iOS tutaj.

Zgłoś uwagę