Nowy mural w ramach ESK 2016

Zanim do akcji wkroczyła performerka NeSpoon, w bramie przy Gajowej królowały wykonane sprejem bazgroły. Teraz przejście ma koronkowy mural i jest podświetlane ledowymi żarówkami, a autorka podkreśla, że warto pomyśleć o marzeniach, bo wtedy większa szansa ich spełnienia. Jej się właśnie spełniło. Zaprojektowała piękną oprawę w ramach akcji ESK 2016 „Wejście od podwórza”.

 • nespoon mural

  NeSpoon na tle swojego muralu

 • mural esk 2016

  Mural przy Gajowej 44

 • nespoon mural

  Fragment murala NeSpoon

 • mural esk 2016 nespoon

  Koronkowy mural przy ulicy Gajowej 44


Mieszkający w bramie przy Gajowej pan Tomasz przeciera oczy ze zdumienia. Kiedy wprowadzał się w grudniu, uderzyło go brudne i zamazane graffiti przejście. – Teraz wygląda estetycznie, naprawdę fajnie – chwali pracę performerki NeSpoon.

Murale we wrocławskich bramach to część projektu „Wejście od podwórza”, realizowanego w ramach ESK 2016. – Chcemy wchodzić w przestrzeń i zmieniać ją za pomocą sztuki – podkreśla Michał Bieniek, kurator ESK ds. sztuk wizualnych. Przejście przy Gajowej 44 wybrała spośród wielu innych performerka NeSpoon. – Jest naturalnym schronieniem, kiedy pada deszcz, albo kiedy chce się jeszcze pogadać z sąsiadem czy odprowadzić dziewczynę do domu – wyjaśnia NeSpoon.

Jej „Brama do wszystkiego”, a tak naprawdę do marzeń, składa się z dwóch murali (naprzeciw siebie) i czterech paneli świetlnych, które będą się uruchamiały, gdy nocą ktoś będzie przechodził przez bramę.– Od dawna chciałam zrobić mural ze światłem, bo wtedy uruchamia się lepszą siłę dobrych emocji – przyznaje performerka. Koronkowy wzór wybrała nieprzypadkowo, specjalizuje się w wykonywaniu prac z motywami koronek, zbiera różne wzory. I liczy, że grafficiarze nie będą chcieli ingerować w jej mural.

Zgłoś uwagę