Komiksofon w Sanatorium Kultury

Włoski rysownik Luca Montagliani oraz polski ilustrator Nikodem Cabała spotkają się z wrocławskimi fanami komiksu 10 grudnia w Sanatorium Kultury podczas 15. edycji Komiksofonu – projektu, łączącego w sobie elementy sztuki komiksu, ilustracji, filmu i muzyki.

 • komiksofon

  Zaproszenie na Komiksofon

 • autor: Nikodem Cabała

  autor: Nikodem Cabała

 • autor: Laca de la Vega

  autor: Laca de la Vega

 • autor: Nikodem Cabała

  autor: Nikodem Cabała

 • autor: Laca de la Vega

  autor: Laca de la Vega


Zgodnie z tradycją Komiksofonu goście zaprezentują swoje dokonania w postaci kilkuminutowego wideoklipu, wezmą udział w spotkaniach autorskich, a na koniec będą rywalizować podczas sesji rysowania na żywo.
Luca Montagliani (Laca de la Vega), włoski rysownik i ilustrator, jako artysta i muzyk aktywnie działa od 1994 r. We Włoszech stworzył multimedialne płyty CD, filmy animowane, ścieżki dźwiękowe, gry wideo, komiksy. Zajmuje się również muzyką i teatrem. Jest założycielem Genoa Comics Academy w Genui w Instytucie Technicznym Grafiki Caboto, którego był dyrektorem artystycznym i profesorem. W  2013 r. zaprojektował graficznie włoskiego krasnala we Wrocławiu i narysował komiksowy przewodnik pt. „Wrocław – Komiksowy spacer”.
Nikodem Cabała, rysownik, ilustrator, kolorysta, zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych. Jest autorem rysunków do albumów komiksowych takich, jak: „Duszpasterze”, „Pomidorowa” oraz „Mrok”. W 2011 r. skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech miniantologii serię s.f. BiOCOSMOSIS. Od 2004 r. współpracuje z "Nową Fantastyką" jako ilustrator.
Spotkanie poprowadzą: Konrad Koko Okoński, wrocławski rysownik, autor komiksów internetowych, Andrzej Jarczewski, z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu. Obsługą fotograficzną projektu zajmuje się Marcin Biodrowski, a akustyczną Bartosz Gruz.
Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 10 grudnia (środa), godzina 19.00, II piętro, wstęp wolny

Projekt Komiksofon to element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, a jego każda edycja składa się z trzech części:

 •  projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką;
 • wywiadu/dyskusji z publicznością;
 • rysowania na żywo – ilustratorzy rysują zadany temat, natomiast do publiczności należy wymyślenie tekstu, który będzie można umieścić w komiksowym dymku; autor najlepszego tekstu staje się szczęśliwym posiadaczem rysunku.
Zgłoś uwagę