ESK 2016 - Program Rezydencji Artystycznych. Nabór do niedzieli

Jeśli jesteś artystą, interesujesz się hiszpańskimi tematami i nie boisz się wyjść ze swoimi pracami w przestrzeń publiczną oraz współpracować z mieszkańcami, zainteresuje Cię Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, który rusza w październiku. Do 19 lipca trzeba zgłosić swoją kandydaturę, 10 sierpnia wyłonione zostaną 3 osoby, które przez 21 dni będą mieli szansę tworzyć w San Sebastian.


Artyści z Wrocławia w San Sebastian

Hiszpańskie miasto położone nad Zatoką Biskajską (kinomani znają je ze słynnego festiwalu filmowego) jest, obok Wrocławia, drugą Europejską Stolicą Kultury. Nieco mniejszą (w San Sebastian mieszka ponad 183 tysiące osób), ale kulturowo bardzo bogatą. Wspólne gospodarzenie w ramach tytułu ESK 2016 to niepowtarzalna okazja, by polscy i hiszpańscy artyści mogli się lepiej poznać i wspólnie popracować.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro (sponsorowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest adresowany do artystów, którzy mieszkają, tworzą albo uczą się we Wrocławiu, bądź na Dolnym Śląsku. Narodowość nie ma znaczenia, ważne, aby czerpali inspiracje ze specyfiki obydwu gospodarzey ESK 2016 – Wrocławia i San Sebastian.

Kulturowa partyzantka i praca w mieście

Tematem rezydencji będzie kulturowa partyzantka, a artyści będą musieli odnaleźć się w przestrzeni publicznej miast, współpracować z mieszkańcami, a także lokalnymi twórcami. Mają na to 21 dni, bo dokładnie tyle spędzą w hiszpańskim San Sebastian z opłaconym przelotem, zakwaterowaniem, dzienną dietą 30 euro i wynagrodzeniem 2000 zł brutto.  

Zgłoszenia można nadsyłać do niedzieli 19 lipca. Ostateczne ogłoszenie wyników nastąpi 10 sierpnia, a wyjazd na rezydencję w San Sebastian w październiku.  

Wszelkie informacje dotyczące naboru, jego charakteru i warunków oraz niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie 

www.wroclaw2016.pl/opencalls

Zgłoś uwagę