ESK 2016: Literacki Budżet Obywatelski – złóż wniosek

Lubisz czytać i chcesz do tego zachęcić innych? Masz pomysł na ciekawe literackie działanie w mieście? Literacki Budżet Obywatelski jest właśnie dla ciebie. Możesz złożyć wniosek i zyskać pieniądze na wymyślone przez siebie zdarzenie lub akcję.


Literacki Budżet Obywatelski to nowy program współfinansowania projektów, który powstał w ramach „Bibliopolis. Poczytaj mi miasto!” – całorocznej akcji przeobrażania miasta poprzez książki. W programie zostaną przeprowadzane dwa nabory: pierwszy: 7-21 marca, a drugi: 7-21 czerwca.

Program jest skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy mają pomysł na działania związane z książką i literaturą, które będą popularyzować czytelnictwo, wyprowadzą książkę w przestrzeń miasta i zaangażują mieszkańców w wydarzenia związane z czytaniem i książkami. Każda literatura jest mile widziana – od poezji, przez kryminał, romanse, po kulinaria.

Na najlepsze pomysły można dostać wsparcie do 5 tys. zł oraz pomoc przy realizacji projektu i wsparcie promocyjne od ESK Wrocław 2016. Wnioski mogą składać dorosłe osoby, nieformalne grupy, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie socjalne, a nawet kościoły i związki wyznaniowe.

W najbliższy czwartek (18 lutego) o godz. 18 w Infopunkcie Barbara odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne na temat projektu.

Więcej informacji na www.wroclaw2016.pl/lbo

Zgłoś uwagę