Wrocław. Europejska Stolica Kultury

ESK 2016: „Królowa wróżek: Sen nocy letniej”

Mela Koteluk i zespół taneczny ukraińsko-łemkowski, Marek i Misiek Koterscy, Pablo Mainetti i zespół „Śpiewogra” biorą udział w projekcie „Głos wykluczonych”. Jego podsumowaniem jest spektakl „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” w reżyserii Michała Znanieckiego. Premiera 12 lipca o godz. 21, bilety 12 zł.


Cykl „Głos wykluczonych” realizowany jest przez Fundację Jutropera we współprodukcji z  Biurem ESK 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Znaniecki już od trzech realizuje we Wrocławiu oraz poza granicami Polski cykl spektakli teatralno-muzycznych, które z założenia łączą grupy amatorów z artystami profesjonalnymi.

Przygotowywany w tym roku spektakl łączy ze sobą wiele środowisk, grup społecznych jak i przestrzeni muzycznych. Tradycyjnie już zobaczyć będzie można seniorów z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych oraz młodzież, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Ponadto w tym roku zaproszenie do współpracy zostało skierowane do środowisk mniejszości narodowych, grup etnicznych, reprezentantów innych kultur, które tak silnie obecne są we Wrocławiu i tworzą specyfikę kulturową miasta. W spektaklu zobaczymy między innymi ukraińsko-łemkowski zespół taneczny, zespół „Śpiewogra” składający się z przedstawicieli Związku Ukraińców we Wrocławiu, Amatorski Teatr Żydów Polskich czy teatr grecki. Wykorzystując własne kody kulturowe grupy te włączą się w bogatą tkankę szekspirowskich opowieści „Snu nocy letniej”.

W spektaklu wystąpią także zaproszeni goście, aktorzy i muzycy zarówno z Polski jak i zagranicy. Usłyszymy nowe aranżacje barokowej muzyki Henrego Purcella, stworzone specjalnie na cele spektaklu przez Jona Paula Lakę. Wrocławska publiczność będzie miała okazję także usłyszeć Pablo Mainettiego, jednego z czołowych argentyńskich bandoneonistów. Widowisko zaprezentowane zostanie w parku w Leśnicy. Publiczność prowadzona będzie przez aktorów wraz z toczącą się akcją całego spektaklu, którą zwieńczy premierowy pokaz fontanny i ekranów wodnych.

Premiera 12.07, niedziela, godz.21.00 , bilety w cenie 12 złotych do kupienia w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.Zgłoś uwagę