ESK 2016: Konkurs filmowy „Powiększenie” na Nowych Horyzontach

Konkurs filmowy „Powiększenie” w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty to propozycja adresowana specjalnie do filmowców i artystów z Wrocławia i Dolnego Śląska. Wystarczy nakręcić film albo videoclip (gatunek i metraż dowolne), wysłać go na konkurs, a jest szansa wygrania nagród (5-12 tysięcy) i zaprezentowania swoich prac przed publicznością i w branży filmowej. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 marca.


Konkurs z nagrodami

Sekcja konkursowa „Powiększenie” będzie jednym z ważnych wydarzeń 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. W tym roku konkurs wspiera Europejska Stolica Kultury 2016, bo instytucja ufundowała wszystkie trzy nagrody. Zwycięzca w kategorii „najlepszy film” otrzyma czek na 10 tysięcy złotych, autor najlepszego videoclipu dostanie 5 tysięcy złotych, przewidziano także specjalną nagrodę dla uczestnika poniżej 40 roku życia, który mieszka lub studiuje we Wrocławiu albo na Dolnym Śląsku (otrzyma roczne stypendium w wysokości 12 tysięcy złotych).

Jak zgłosić film

Co trzeba zrobić, aby mieć szansę wygrać nagrody podczas Festiwalu Nowe Horyzonty? Mieszkać lub studiować we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku, przedstawić film (zrealizowany po 1 stycznia 2015 roku) albo videoclip, może być to obraz o Wrocławiu albo regionie. Gatunek jest dowolny, podobnie jak metraż. Potem wysłać swoją pracę do 15 marca do organizatorów Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Filmy, jakie zostaną wyświetlone podczas 16.edycji festiwalu (21-31 lipca) są szansą na zintegrowanie wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych. Pokazanie ich publiczności jest dla twórców szansą na promocję, nawiązanie nowych kontaktów branżowych.

O zgłoszeniach dowiecie się na stronie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Zgłoś uwagę