Konkurs dla tłumaczy i wydawców z polskiego na języki obce

Do końca listopada tłumacze i wydawcy mogą wziąć udział w konkursie na przekład literatury polskiej na języki obce, który ogłosiła Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. 


ESK zamierza wesprzeć finansowo przekłady i wydania literatury polskiej na rynkach zagranicznych. Szczególnie zainteresowani są przekładami literatury dla dzieci i młodzieży, książek o Wrocławiu i Dolnym Śląsku oraz autorów pochodzących z tego regionu. ESK zależy szczególnie na przekładach na język angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski.

Oferty można składać do 30 listopada. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 grudnia. Konkurs ten jest jednym z kluczowych elementów programu promocji kultury polskiej za granicą poprzez literaturę.

Do konkursu można zgłaszać publikacje z zakresu literatury pięknej (proza, poezja, dramat), utwory z dziedziny humanistyki poświęcone m.in. kulturze i literaturze Wrocławia i Dolnego Śląska, utwory historyczne, eseistyczne, popularyzatorskie i naukowe, literaturę faktu (reportaż literacki, biografie, wspomnienia, eseistykę), literaturę dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie ESK 2016

Zgłoś uwagę