ESK 2016 i Domanasiewicz z nagrodą MocArty 2016 od RMF Classic

Słuchacze radia RMF Classic wybrali Wrocław! Wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nagrodzono statuetką MocArty RMF Classic w kategorii „Wydarzenie 2016”. Laur odebrał, podczas poniedziałkowej (13 marca) gali w Warszawie, Krzysztof Maj, dyrektor ESK 2016 oraz Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

  • mocarty 2016

    Krzysztof Maj i Jacek Sutryk odbierają statuetkę MocArty 2016 za wydarzenie roku

  • mocarty rmf classic

    Statuetka MocArty


Statuetki MocArty radio RMF Classic wręczyło już po raz siódmy w czterech kategoriach – człowiek roku, wydarzenie roku, muzyka filmowa roku i rzecz z klasą. To plebiscyt, w którym nominowanych proponują słuchacze rozgłośni.

W tym roku Wrocław został dostrzeżony w szczególny sposób. Tytuł „człowieka roku” otrzymał chirurg dr Adam Domanasiewicz z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Za „wydarzenie roku” słuchacze uznali natomiast imprezy, jakie odbyły się podczas Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Na stronie internetowej i na antenie Rmf Classic przypomniano, że wzięło w nich udział aż 5 milionów ludzi.

Obok imponującej frekwencji ESK 2016 w uzasadnieniu nominacji zaznaczono też rolę wrocławian. – W projekcie aktywnie uczestniczyli sami mieszkańcy udowadniając, że kultura może być bodźcem rozwoju i sposobem na życie – podkreślano.

Zgłoś uwagę