ESK 2016: Czas na Szczecin we Wrocławiu

Czarny, portowy kontener stanie przy Wzgórzu Polskim we Wrocławiu. Tam do niedzieli, 19 czerwca, w ramach Koalicji Miast dla Kultury prezentować będzie swoją kulturę Szczecin i województwo Zachodniopomorskie.


- Po raz pierwszy swoją kulturę miasto i region pokażą wspólnie  – mówi Marek Sztark z ESK 2016, rodowity szczecinianin. „ZS” to litery, które znajdują się na rejestracjach samochodowych mieszkańców Szczecina. „Z” to Zachodniopomorskie, a „S” to Szczecin. - Blisko 100 osób zaangażowało się w realizację ZS, tworząc ponad 30 autorskich punktów programu – dodaje Sztark.

Kontener będzie pełnić rolę kina, sceny i galerii. ZS zobaczymy też w innych lokalizacjach m.in. na Nadodrzu w Infopunkcie Łokietka 5.

- Będziemy nad Odrą i na Nadodrzu, bo rzeka jest ważną częścią Szczecina – podkreślają organizatorzy.

Szczecin - Przestrzeń twórczego dialogu

Szczecin - Przestrzeń twórczego dialogu

Spotkania / Dla wszystkich / Happeningi / Film / Sztuki wizualne / ESK / Teatr
Termin od 17 czerwca 2016 do 19 czerwca 2016

Miejsce Wzgórze Polskie

Zobacz

ZS to moda, dizajn, muzyka, video-art, instalacja, VJ-ing, DJ-ing, warsztaty dla dzieci, slow food, film dokumentalny, słuchowisko, happening, prelekcje, spotkania i teatr. – Reprezentujemy wszystkie dziedziny sztuki – podkreśla Marek Sztark.

W programie znajdą się m.in. koncerty grupy „Chorzy”, która niegdyś nazywała się „Chorzy na Odrę”, Zaprezentują się też twórcy zespołu Pogodno – Budyń i Tomek Licak. – Pogodno to nazwa jednej z dzielnic Szczecina – wyjaśnia Sztark.

Będzie można poznać atrakcje turystyczne Szczecina, zobaczyć projekcje wideo, a nawet wziąć udział w Nocy ze Slow Food.

To druga prezentacja w ramach Koalicji Miast dla Kultury. Pod koniec maja na ul. Szajnochy prezentował się Lublin. Koalicję stworzyły miasta, które ubiegały się tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zwycięzcą okazał się Wrocław, który konkurentom zaproponował współpracę. Koalicja służy między innymi wymianie doświadczeń, aktywizacji środowisk samorządowych, artystycznych i pozarządowych. Swój dorobek kulturowy zaprezentują także Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań i Szczecin. Będą pokazywać to, co dla nich najbardziej charakterystyczne i co świadczy o ich wyjątkowości.

Zgłoś uwagę