Enter Shikari wreszcie we Wrocławiu

Grali już kilka razy w Polsce, ale we Wrocławiu ich jeszcze nie było. Przedostatniego dnia września do klubu Alibi przy Grunwaldzkiej ściągną zapewne tłumy. Tak, Eneter Shikari za kilka dni odwiedzi Wrocław i zagra koncert, którego fani tej brytyjskiej kapeli na pewno długo nie zapomną. 


Zespół istnieje od ponad 12 lat. Grają w nim Roughton „Rou” Reynolds, Liam „Rory” Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe; wszyscy czterej pochodzą z St. Albans w Hrabstwie Hertfordshire. Debiutowali w 2007 roku albumem „Take To The Skies”, odnieśli spory sukces i od tamtej pory regularnie zadziwiają fanów swoim może nie do końca oryginalnym, ale niezwykle skutecznym patentem na własną twórczość. Czerpią skąd się da, mieszają gatunki – i robią to tak dobrze, że oczarowani miłośnicy zespołu nawet przy tworzeniu poważnego hasła w Wikipedii nie potrafią się oprzeć egzaltacji: „(...)wielu próbowało sklasyfikować ich muzykę, określając ją jako mieszankę post-hardcore'u z muzyką elektroniczną, alternatywnym rockiem, eksperymentalnym metalem, hardcore punkiem z dodatkiem drum and bass'u. Można by tak wymieniać jeszcze bardzo długo, a i tak nie odda to w najmniejszym stopniu charakteru muzyki granej przez zespół.”    

Kapitalna zabawa dla wtajemniczonych

To prawda – muzyki Enter Shikari trzeba po prostu posłuchać. Grupa ma w dorobku cztery krążki, ale najlepiej o ich obecnej formie świadczy repertuar ostatniej płyty pt. „Mindsweep”, na przykład kawałek pt. „There's A Price On Your Head”:

Robi wrażenie? Na krytykach – niezmiennie. Robert Sankowski z „Gazety Wyborczej” porównywał utwory z „Mindsweep” do twórczości takich wykonawców jak Linkin Park, System Of A Down i... John Zorn, a Krzysztof Nowak w swojej relacji z tegorocznego Openera (bo ostatni polski koncert grupa dała właśnie na tym festiwalu) pisał tak: „Energia, która płynęła z głośników była doprawdy niesamowita. Publika, teraz już skupiona na mocnym brzmieniu, dostała dokładnie to, co chciała. Powiedzieć, że było głośno, to nic nie powiedzieć. (…) To nie było granie dla przypadkowego słuchacza, który jakimś cudem dotarł w okolice wyjścia, tylko kapitalna zabawa dla wtajemniczonych (...)”  

Nie tylko Enter Shikari

Zaintrygowani? No to koniecznie wpadajcie w najbliższy wtorek do Alibi. Zapowiadana kolejność wydarzeń wygląda następująco: 19.00 – otwarcie drzwi klubu, o 19.50 na scenie zamelduje się brytyjski zespół Hacktivist, o 21.00 zagra Enter Shikari. Ten Hacktivist to również ciekawy band, warto więc być w Alibi na godzinę przed koncertem headlinera. Szkoda byłoby przegapić występ obiecującej kapeli, która w tak efektowny sposób łączy mocne brzmienia z rapem:

Bilety: 69 zł / 79 zł (przedsprzedaż) / 90 zł 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Koncert Enter Shikari w Alibi

Koncert Enter Shikari w Alibi

Rock
Termin 29 września 2015 20:00

Miejsce Klub Alibi

Zobacz
Zgłoś uwagę