Dolnośląska Wiktoria w Elite Model Look Poland

Wiktoria Matusz, 15-letnia mieszkanka oddalonych od Wrocławia trochę ponad 30 km Dobroszyc, wygrała tegoroczną edycję Elite Model Look Poland. Uznanie w oczach jurorów, które pozwoliło młodziutkiej modelce pokonać 11 innych kandydatek, zaprowadzi ją teraz do światowego finału konkursu. 

  • Wiktoria Matusz

    Wiktoria Matusz, fot. Joanna Wierzbicka, Akademia Fotografii


Wiktoria wzięła udział w konkursie po raz drugi. Choć poprzednio się nie udało, ambitna gimnazjalistka postanowiła nie rezygnować z marzeń i w tym roku deklarowała również przed finałem: „Chcę zostać modelką, bo lubię pozować do zdjęć i dobrze się w tym odnajduję”.

Upór się opłacił, a zwycięstwo w polskim finale Elite Model Look otwiera Wiktorii drzwi do finału międzynarodowego tej imprezy. Elite Model Look – to najbardziej prestiżowy konkurs modelek na świecie, w którym nagrodą główną jest 3-letni kontrakt z agencją modelek Elite. Ale okazuje się, że i sam udział w takim wydarzeniu jest dla wielu dziewcząt szansą na bycie zauważoną przez specjalistów z branży modowej i może się stać początkiem międzynarodowej kariery.

Wiktoria Matusz zgłosiła się do konkursu podczas castingu we Wrocławiu, który był jednym z dziewięciu organizowanych w całej Polsce. W sumie wyłoniono w nich 12 finalistek. Zaproszone do Warszawy, uczyły się najpierw tajników pracy w zawodzie modelki podczas zgrupowania Elite Model School, a potem wzięły udział w polskim finale konkursu, gdzie na profesjonalnym pokazie mody zaprezentowały kolekcje obiecujących polskich projektantów. 

mawi

fot. Joanna Wierzbicka/Akademia Fotografii, Karol Brzozowski

Zgłoś uwagę