Eklektik Session 2016 we Wrocławskim Parku Przemysłowym

Wrocławski festiwal Eklektik Session rośnie w siłę za sprawą Radka Bednarza i tworzonej przez niego oryginalnej koncepcji programowej. Tym razem wydarzenia zaplanowano w fabrycznych przestrzeniach Wrocławskiego Parku Technologicznego, w jakich niegdyś budowano m.in. tramwaje. Impreza potrwa całą niedzielę, a fani ciekawych brzmień mogą liczyć na koncerty, wystawę i seans filmu. Wstęp na wydarzenia od 20-60 zł.

  • eklektik session 2016

    Scena główna stanie przed tym właśnie zabytkowym budynkiem

  • eklektik session 2016

    Hala Fortaco

  • eklektik session 2016

    Stacja prób, na co dzień niedostępna dla osób postronnych


Fabryczny Wrocław fascynuje

Podczas finałowego koncertu projektu „Flow” na wieżach katedralnych wyświetlano szczególną kompozycję odnoszącą się bezpośrednio do historii przemysłowej prosperity Wrocławia z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Radek Bednarz, twórca programu festiwalu Eklektik Session, także zainspirował się industrialnym rozdziałem (stąd motto „Machine Man”) i wszystkie trzy koncerty oraz wystawę zdjęć, a także seans filmu  (w formie video-mappingu) zaplanował w przestrzeniach Wrocławskiego Parku Przemysłowego, gdzie niegdyś biło fabryczne serce miasta i budowano m.in. tramwaje. Nieprzypadkowo 19 czerwca od 14.00 na trasie do Parku Przemysłowego przy Fabrycznej będzie kursował „Juliusz”, dzieło tamtejszej fabryki Linke-Hofmann Verke.

Eklektik Session 2016

Eklektik Session 2016

Koncert / Muzyka / ESK
Termin 19 czerwca 2016 od 15:00 do 22:59

Miejsce Wrocławski Park Przemysłowy

Zobacz

Koncerty od 16.00 w fabrycznych przestrzeniach

Jaka muzyka czeka fanów eklektycznych brzmień? O 16.00 w Hali Fortaco formacja Locus Solus, której muzycy rekrutują się z Chin, Anglii, Rosji i Francji, a w instrumentarium mają takie egzemplarze, jak fale Martenota, czy erhu, chińskim instrumencie smyczkowym. O 18.00 w Stacji Prób (gdzie na co dzień nie wejdą postronne osoby) koncert kwartetu Zapp 4 z Holandii, a o 20.00 na placu przy Hali A3 finałowy akord Eklektik Session 2016, czyli Miloopa _ Verke, projekcja dokumentu „40 dni wrocławskiej fabryki wagonów” z 1947 roku i wreszcie występ specjalnie sformowanej 12 –osobowej Eklektik Orchestra „Man Machine” z udziałem samego Bonda, czyli Radka Bednarza.  

Zgłoś uwagę