EIT+: Firma Inter-System dokończy budowę

Na zakończenie inwestycji został rok

  • Kampus Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

  • Budowa nowych obiektów, w których znajdą się laboratoria


Konsorcjum firm: Inter-System SA jako lider oraz ISB Budownictwo Sp. z o.o. jako partner konsorcjum, dokończy budowę jednego z obiektów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ w kampusie na Praczach Odrzańskich. Wartość kontraktu to 78 mln 878 tys. 645 zł brutto.
- Do udziału w przetargu zgłoszono tylko jedną ofertę – mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa WCB EIT+. - Z podpisaniem umowy musimy jeszcze poczekać na zgodę Urzędu Zamówień Publicznych.

Wrocławskie Centrum Badań pod koniec 2013 r. zdecydowało na rozwiązanie umowy z poprzednim wykonawcą - firmą WROBIS SA, bo istniało zagrożenie, że nie dotrzyma ona terminów na realizację obiektu.
Budynek 9A, którego dotyczył przetarg, jest jednym z czterech nowych obiektów w kampusie, znajdą się w nim laboratoria. Jeden z nich jest już gotowy i w pełni wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarowo-diagnostyczną, dwa kolejne stawia Warbud S.A., ich budowa idzie zgodnie z harmonogramem.
- W budynku 9A trzeba przede wszystkim dokończyć prace projektowe oraz roboty budowlane w budynku oraz zagospodarować przylegający teren i wyposażyć budynek w niezbędne instalacje oraz urządzenia, windy, centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne - informuje Klaudia Piątek. – Na dokończenie inwestycji mamy czas do połowy 2015 roku.
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

wto

Zgłoś uwagę