E-booki za darmo we Wrocławiu

Nowa książka Marka Krajewskiego, powieści Łukasza Orbitowskiego, Tomasza Lipki, bestsellerowa opowieść o dizajnie Marcina Wichy czy opowiastki dla dzieci Marcina Prokopa będzie można czytać za darmo już od 1 października, kiedy to w sześciu miastach Polski – w tym we Wrocławiu – ruszy trzysta wypożyczalni darmowych e-booków.


Wypożyczalnie pojawią się na ulicach, a dokładniej zamienią się w nie przystanki MPK. Aby wypożyczyć książkę wystarczy pobrać aplikację mobilną Czytaj PL!, a następnie zeskanować kod QR umieszczony na plakacie przy okładce danej książki. E-książki będzie można czytać na smarfonie lub tablecie za darmo przez 30 dni. W jednym momencie można czytać tylko jedną książkę – pobranie kolejnej oznacza „zwrot” poprzedniej do wirtualnej biblioteki.

12 tytułów

Na początek do dyspozycji czytelników będzie 12 nowości wydanych m.in. przez wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Otwarte, Insignis, Wielka Litera, PWN.
Będzie można pobrać powieści: „Arena szczurów” Marka Krajewskiego, „Kasacja” Remigiusza Mroza i „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego, rozmowy Patryka Vegi z policjantami – „Złe psy. W ima ię zasad” i thriller „Notebook” Tomasza Lipki, a także jedną z najważniejszych skandynawskich powieści XX wieku – „Kolosa” Finna Alnaesa. W wypożyczalniach „Czytaj PL!” znalazła się też książka „Jak przestałem kochać design” Marcina Wichy. Dostępne są też: ostatnia powieść z serii Uniwersum Metro 2033 – „Otchłań” Roberta J. Szmidta, zabawna czeska powieść „Ostatnia arystokratka” Evžena Bočka, reportaże o trzydziestolatkach pochodzących z małych miasteczek zebrane w tomie „Zaduch” Marty Szarejko, a także „Obietnica Łucji” Doroty Gąsiorowskiej.

Z Krakowa w Polskę

Akcję organizują Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma e-bookowa Woblink.com, patronuje jej Instytut Książki. Wspierają ją wydawnictwa i miasta biorące udział w akcji.
Kampania miała do tej pory dwie odsłony, ale tylko w Krakowie. Wtedy z wypożyczalni darmowych e-booków skorzystało kilkanaście tysięcy osób. W tym roku Czytaj PL obejmie Wrocław, Gdańsk, Katowice, Poznań , Warszawę i oczywiście Kraków.
Darmową aplikację Czytaj PL! można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Akcja „Czytaj PL!” będzie trwała od 1 do 31 października. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl. We wszystkich miastach drogę do ciytylightów z najlepszymi książkami pomoże czytelnikom znaleźć aplikacja mobilna jakdojade.pl.

Zgłoś uwagę