E i IXI kupione przez firmę Henkel

Sprzedano marki detergentów produkowanych we Wrocławiu

W lutym 2013 roku Grupa PZ Cussons ogłosiła, że w ramach zmiany strategii skoncentruje swoją działalność w Polsce jedynie na rozwoju biznesu kosmetyków do pielęgnacji ciała. Elementem tej decyzji było podpisanie wstępnej, warunkowej umowy z firmą Henkel na sprzedaż marek detergentów: E, Kokosal oraz IXI, które do tej pory były produkowane m.in. we Wrocławiu.

Zgodnie z obowiązującym prawem transakcja musiała jeszcze uzyskać pozwolenie urzędów antymonopolowych w Polsce i na Ukrainie. Zaraz po tym, jak uzyskano na nią zgodę, 14 lutego 2014 roku, sprzedaż marek została sfinalizowana.

- Zamknięcie transakcji umożliwia naszej firmie szybką realizację przyjętej strategii i skoncentrowanie się na produktach do pielęgnacji ciała. W ten sposób zamierzamy wzmocnić naszą pozycję w tym sektorze - mówi Piotr Sucharski, prezes PZ Cussons Polska S.A.

Według zarządu spółki, jej biznes kosmetyków do pielęgnacji ciała w Polsce wykazuje tendencję wzrostową.

– Z roku na rok odnotowujemy wzrost poziomu sprzedaży, ponieważ nasze produkty są ściśle dostosowane do potrzeb rynku – uważa Piotr Sucharski. - To z kolei jest odzwierciedleniem ogromnego wysiłku, jaki podejmują stale nasi pracownicy, aby zrozumieć i zaspokoić potrzeby zarówno naszych partnerów handlowych, jak i konsumentów detalicznych. Wierzymy, że ten stabilny trend rosnący utrzymamy w przyszłości, m.in. poprzez rozszerzenie w nadchodzących latach portfolio oferowanych produktów.

Strategia PZ Cussons Polska zakłada podwojenie skali działalności w ciągu najbliższych pięciu lat i dzięki temu osiągnięcie pozycji numer jeden lub dwa w każdym segmencie rynku, w którym działa spółka.

PZ Cussons Polska posiada zakład we Wrocławiu, w którym produkowane są marki detergentów kupionych przez koncern Henkel. Zgodnie z umową zawartą z nabywcą, po zamknięciu transakcji sprzedaży PZ Cussons Polska będzie kontynuowała produkcję tych detergentów na zlecenie firmy Henkel w ramach umowy serwisowej.

PZ Cussons Polska S.A. jest częścią notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowej w Londynie Grupy PZ Cussons z siedzibą w Wielkiej Brytanii, prowadzącej działalność w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie. W Polsce aktualnie PZ Cussons Polska produkuje i sprzedaje takie marki, jak Luksja, Carex, Original Source oraz Morning Fresh.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę