Przyjdź, a „przerobią” cię na muzykę!

Kolektyw improwizatorów Dźwięk-bud z Łodzi, wykonujący muzykę improwizowaną inspirowaną, zwaną muzyką prywatną, zaprasza na Nadodrzańską odsłonę swojej letniej trasy. Koncert w tę niedzielę o 20.00 w Infopunkcie Łokietka 5.

  • Dźwięk-bud zagra we wrocławiu

    Dźwięk-bud zagra w niedzielę o 20.00 w Infopunkcie Łokietka 5


Dźwięk-Bud to powstały we wrześniu 2011 r. w Łodzi kolektyw muzyków improwizatorów. Idea, jaka im przyświeca, to tworzenie muzyki dla przestrzeni, budowli i otoczenia. Udźwiękawianie budynków, rzeźb, obrazów stałych i ruchomych, sytuacji, ulic i wydarzeń.  Pojawiamy się niespodziewanie tu i tam, naszym celem jest dźwięk oraz dźwięki, które zabrzmią i zaistnieją w otoczeniu, w którym się pojawią mówią o sobie. 

To prawdziwi multiinstrumentaliści.  Suavas Lewy, gdy się poznaliśmy, grał na gitarze, którą w końcu porzucił na rzecz dziecięcej perkusji. Podobnie Paweł Sokołowski, który gitarę zamienił na saksofon sopranowy – opowiada Michał Rupniewski, który w kolektywie odpowiada za dźwięk skrzypiec i klarnetu.  Korzystamy z tradycji polskiej muzyki wioskowej, amerykańskiej muzyki miejskiej, oraz wielu innych tradycji, których liczby niepodobna oszacować. Podczas niedzielnego koncertu w Infopunkcie Łokietka 5, skorzystamy również z tradycji wrocławskiej – dodaje.

Ich koncerty to prawdziwa improwizacja.  Naszą muzykę determinuje miejsce, otoczenie, sytuacja, a nawet ludzie. Można więc powiedzieć, że ci, którzy przyjdą nas poszukać, zostaną niejako zamienieni na dźwięk – śmieje się muzyk.

Kolektyw Dźwięk-bud do tej pory wydał dwie płyty „11.11.11” oraz „Ostre noże”, a na żywo wystąpią w niedzielę o godzinie 20.00 w Infopunkcie Łokietka 5. Wstęp wolny, opłata „freiwillig” do kapelusza.  

ulaj

Zgłoś uwagę