Pokoje Życzliwości we wrocławskich szpitalach

FullSizeRender (2)Ósmym z kolei zrealizowanym projektem „Pokoje Życzliwości” stały się świetlice dwóch jednostek szpitalnych we Wrocławiu. Do programu dołączyły: Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (oddziały: Laryngologii, okulistyki, Ortopedii, Nefrologii) oraz Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka (Oddział Chrurgii Dziecięcej).

Pokoje Życzliwości to akcja prowadzone przez wrocławskie Stowarzyszenie Pozytywne.com, która polega na przeprowadzeniu remontu w świetlicach szpitalnych oddziałach dziecięcych w całej Polsce. Pokój Życzliwości to miejsce, które ma na celu przynieść chorym dzieciom wiele radości i zabawy, pomagając im w trudnych chwilach. Miejsce to pozwala najmłodszym pacjentom choć na chwilę zapomieć o rozłące z rodzicami i w najprostszy sposób pokonać szpitalną nudę. W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu mogą oni korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych oraz przyborów szkolnych. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Pokój składa się z 4 stref: artysty, zabawy, edukacji oraz czytelni.

FullSizeRender (5)Projekt realizowany jest we współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, pedagogów oraz projektantów wnętrz. Koszt stworzenia jednego pokoju to 25 000zł i są to środki w całości przeznaczone na remont i wyposażenie.

Finalizacja projektu we Wrocławiu w szpitalach: Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, różniła się formą od dotychczas powstałych Pokoi Życzliwości. Świetlice zostały odświeżone, a ich bieżące funkcjonowanie oraz wyposażenie w niezbędne artykuły będzie zapewnione przez co najmniej rok. Stworzenie przyjaznych dzieciom miejsc możliwe było dzięki wsparciu giełdowej spółki Geotrans.

Stowarzyszenie Pozytywne.com pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i osobom chętnie pomagającym w realizacji projektu.

Więcej informacji o samym projekcie i jego realizacji:
Strona internetowa >>
Fanpage na facebooku >>