Dzień Życzliwości – Wrocław, 21 listopada 2016 | www.wroclaw.pl

Dzień Życzliwości 2017. Dziękujemy!

Stało się. 12. edycja Dnia Życzliwości  za nami. Wrocław po raz kolejny udowodnił, że jest życzliwym i otwartym miastem, a jego mieszkańcom w świętowaniu nie przeszkadza deszcz i zimno za oknem. A to wszystko w ramach hasła “Znajdźmy nić porozumienia”.

Ułatwiajmy sobie życie! 11 zasad życzliwości

Warto być życzliwym. Wiedzą o tym już najmłodsi. I to właśnie oni uświadamiają nam, jak ważna jest ta cecha w codziennych, życiowych sytuacjach. Dlatego Parlament Młodych uchwalił tzw. dekalog życzliwości.

“Nie ma wspólnoty bez życzliwości i otwartości”. Rozmowa z Manuelą Pliżgą-Jonarską

O wizji idealnego Wrocławia i o tym, czym jest nić porozumienia  rozmawiamy z Manuelą Pliżgą-Jonarską – koordynatorem ds. dialogu międzykulturowego we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (http://wcrs.wroclaw.pl/).

Zapisz się na wykłady Zofii Szynal i Marii Rotkiel

W trakcie 12. edycji Dnia Życzliwości każdy znajdzie coś dla siebie. Wystawa, warsztaty plastyczne, gifbox, seanse filmowe czy spotkanie autorskie. A na zakończenie dnia, wspólnie z SWPS, zapraszamy na wykłady Zofii Szynal i Marii Rotkiel.

Dzień Życzliwości z Oh Kino – bezpłatne wejściówki i tanie bilety

W najbliższy wtorek nie zapominamy o zapalonych kinomanach. Wspólnie z Oh Kino przygotowaliśmy specjalny pokaz filmowy. Odbierzcie bezpłatną wejściówkę i bądźcie z nami w Arkadach Wrocławskich. Kino przygotowało również specjalną ofertą dla szkół.

Stwórzmy nić życzliwości! [KONKURS]

Spotkaliście się ostatnio z życzliwością? Ktoś nieoczekiwanie Wam pomógł? Macie ochotę podzielić się z nami taką historią? Zapraszamy na fanpage Dnia Życzliwości. Właśnie ogłosiliśmy tam konkurs.

Dzień Życzliwości 2017. Zapisz się na warsztaty plastyczne

Rozpoczęliśmy odliczanie do 12. edycji Dnia Życzliwości. Jednym z wydarzeń tego dnia będą wyjątkowe warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. Zapisz się na nie już dziś!

Pokój Życzliwości w szpitalu na Borowskiej. Poznaj twórców tego projektu

Pokoje Życzliwości, projekt wrocławskiego stowarzyszenia Pozytywne.com, to program odnawiania szpitalnych świetlic dla dzieci. Dzięki wsparciu sponsorów przemieniają się one w kolorowe, wesołe miejsca, w których najmłodsi pacjenci mogą oderwać się od otoczenia dzięki grom i zabawom. Najnowszym efektem pracy stowarzyszenia jest Pokój Życzliwości w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej, o którym opowiada Emilia Kurzyńska – koordynatorka projektu.

Pokoje Życzliwości we wrocławskich szpitalach

Ósmym z kolei zrealizowanym projektem „Pokoje Życzliwości” stały się świetlice dwóch jednostek szpitalnych we Wrocławiu. Do programu dołączyły: Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (oddziały: Laryngologii, okulistyki, Ortopedii, Nefrologii) oraz Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka (Oddział Chrurgii Dziecięcej).

Krasnal Życzliwek wyruszył w Polskę

Żczyliwki, które rozdaliśmy gospodarzom niektórych miast znalazły już swoje miejsca. Sprawdź, gdzie zadomowiły się figurki Krasnali.

co się będzie działo?

Dzień Życzliwości to mnóstwo spotkań, rozmów i akcji specjalnych. Poznasz nowych ludzi i podyskutujesz na ważne tematy.

Rusz się z kanapy i sprawdź, co zaplanowaliśmy w tym roku!

Harmonogram wydarzeń
Dzień Życzliwości
×
×