Dzień Życzliwości - Wrocław 2013

Dzień Życzliwości z fundacją Mam Marzenie

Zbiórka na marzenia najmłodszych

Dwa największe wrocławskie parki rozrywki rodzinnej wraz z Fundacją Mam Marzenie zapraszają na udział w Życzliwym Weekendzie, który odbędzie się w dniach 21-24 listopada 2013 w Aquaparku Wrocław przy ul. Borowskiej 99 oraz w Bobolandii przy ul. Miechowity 1 we Wrocławiu.

 Dzień Życzliwości został ustanowiony w roku 1973 jako World Hello Day. Dziś obchodzony jest w USA i stu kilkudziesięciu innych miejscach na świecie. Od 2006 roku także we Wrocławiu. Biuro Promocji Miasta wraz z licznymi partnerami realizuje kampanię promocyjną pod hasłem: Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Jej celem jest promocja życzliwości – zachęcanie do czynienia dobra wobec siebie nawzajem, a także budowanie wizerunku Wrocławia jako miasta ludzi życzliwych. Obchody Dnia Życzliwości odbywają się we Wrocławiu zawsze 21 listopada. Pomysł, aby uczcić życzliwość zrodził się ze sprzeciwu wobec ordynarności otaczającego nas świata. Już od lat podczas organizowanego w ramach Dnia Życzliwości we Wrocławiu koncertu charytatywnego można wspomóc działalność Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku, po raz pierwszy, owocem życzliwości Wrocławian może być również pomoc w spełnieniu marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Do przeprowadzenia zbiórki na ten cel włączyły się aktywnie dwa największe we Wrocławiu centra rozrywki Aquapark Wrocław i Bobolandia. To w tych miejscach w dniach od 21 do 24 listopada dobrowolnym datkiem wrzuconym do puszki czy skarbony będzie można wspomóc Fundację, a kwestujący w Bobolandii oraz w Aquaparku Wrocław wolontariusze opowiedzą wszystkim zainteresowanym o Fundacji, o podopiecznych, o tym jak wywołać uśmiech na twarzy cierpiącego dziecka.

 Zgłoś uwagę