Odliczamy dni do wrocławskiego Dnia Życzliwości 2014

Masę spotkań, warsztatów, koncertów i innych atrakcji przygotowano w ramach obchodów Dnia Życzliwości 2014. W tym roku imprezy towarzyszące będą trwały cztery dni, od 20 do 23 listopada, a swoim zasięgiem obejmą cały Wrocław. Przygotowano również ciekawe konkursy i zabawy, a tegoroczny Dzień Życzliwości upłynie pod hasłem "Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć..."

 • Dzień Życzliwości 2014

  Dzień Życzliwości 2014

 • dzień życzliwości 2014 wrocław plakat

  Tegoroczny Dzień Życzliwości upłynie pod hasłem „Słuchaj, rozmawiaj, zrozum...”.

 • dzień życzliwosci 2014 wrocław międzypokoleniowy

  Tym razem pokazujemy, że dialog międzypokoleniowy jest możliwy i potrzebny.

 • dzień życzliwości 2014 wrocław konkurs fotograficzny

  Ponadto odbędzie się konkurs na najlepsze selfie z babcią i ruszy projekt fotograficzny „Most ponad czasem”

 • dzień życzliwoście wrocław 2014 obrazek

  Masę spotkań, warsztatów, koncertów i innych atrakcji przygotowano w ramach obchodów Dnia Życzliwości 2014


Ideą odbywającego się we Wrocławiu od 2006 roku Dnia Życzliwości, jest przypomnienie o tym, że warto być życzliwym przez cały rok. Tym razem pokazujemy, że dialog międzypokoleniowy jest możliwy i potrzebny.

Spotkania, dyskusje i wymiana poglądów

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Życzliwości przygotowano atrakcje dla dzieci, rodziców i dziadków. Odbędą się więc warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci i seniorów, międzypokoleniowe muzykowanie, czy wykłady i spotkania dotyczące dialogu międzypokoleniowego i prezentacja przykładów współpracy seniorów z młodszym pokoleniem.

dzień życzliwości 2014

Ponadto odbędzie się konkurs na najlepsze selfie z babcią i ruszy projekt fotograficzny „Most ponad czasem”, który polegać ma na uchwyceniu na fotografii więzi – prywatnej, zawodowej i każdej innej – łączącej bohaterów tego niezwykłego reportażu. Mówiąc o „mostach ponad czasem”, autorzy zwracają się ku osobom, które rozumieją niezwykłą wartość dzielenia się pokoleniowymi doświadczeniami. Bliskość i próba zrozumienia drugiej osoby pomimo odległości wychowania, przekonań, wiedzy i daty urodzenia pozwalają zmniejszyć przepaść z obopólną korzyścią, budując most. To autorski projekt Studia Fotograficznego STROP, które realizuje już inny projekt fotograficzny, czyli Oddycham Wrocławiem.

Pełny program Dnia Życzliwości

Aktywnie podczas Dnia Życzliwości

Życzliwe spacery i gra miejska, w listopadzie nie warto siedzieć w domu. Z okazji Dnia Życzliwości wrocławski przewodnik Wojciech Zalewski zaprasza babcie i dziadków oraz ich wnuki na spacery śladami wrocławskich legend. Poznamy niezwykłe historie związane z Ostrowem Tumskim oraz Starym Miastem. Natomiast w Dzielnicy w Dzielnicy Czterech Wyznań odbędzie się międzypokoleniowa gra miejska, podczas której będzie można wcielić się w detektywa i zanurzyć w wielokulturowym Wrocławiu. Konstrukcja gry to zagadka kryminalna w oparciu o trzy wybrane ścieżki - duchowną, królewską i mieszczańską.

dzień życzliwości 2014

Do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości przyłączyły się rozmaite wrocławskie instytucje, między innymi Centrum Poznawcze, Humanitarium, czy Muzeum Miejskie.

Zgłoś uwagę