Dzień Życzliwości w Muzeum Miejskim Wrocławia

Atrakcje związane z obchodami Dnia Życzliwości przygotowano w Muzeum Archeologicznym oraz w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu. „Indiańskiej kultury czar”, „Ukryte symbole w herbie” i „Z wizytą u wybitnych wrocławian”, to bezpłatne warsztaty dla dzieci i opiekunów.


21 listopada (piątek)

Warsztaty „Indiańskiej kultury czar”
Muzeum Archeologiczne, ul. Cieszyńskiego 9
Godzina: 16.00
Przed setkami lat Indianie zamieszkujący strefę Andów budowali potężne miasta, wytwarzali misterne ozdoby ze złota i malowali bajeczne wzory na naczyniach. Dziś ich potomkowie nadal zamieszkują Amerykę Południową. Na warsztatach dowiemy się, co im zawdzięczamy, dlaczego warto szanować i chronić ich kulturę, a także sami sprawdzimy, czy potrafimy stworzyć dzieła w stylu starożytnych mieszkańców Peru. Próba samodzielnego zmierzenia się z tą sztuką pomoże nam docenić ich dziedzictwo. Warto spróbować! Warsztaty kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7–15 lat i ich opiekunów.

Zapisy pod numerem telefonu 71 347 16 96 wew. 332 do 20 listopada od 8.00 do 15.00. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny!

22 listopada (sobota)

Warsztaty „Ukryte symbole w herbie”
Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Stary Ratusz
Godzina: 12.00
Podczas warsztatu zostanie przedstawiona krótka prezentacja współczesnych herbów miast Dolnego Śląska oraz wybranych śląskich herbów rodowych. Osoba prowadząca na podstawie herbu wrocławskiego objaśni historyczne znaczenie symboliki i właściwy układ w tarczy herbowej. Chcąc pobudzić jeszcze bardziej wyobraźnię, przewodnik oprowadzi słuchaczy po Sali Wielkiej Ratusza, prezentując na sklepieniach rodowe gmerki (małe herby) wrocławskich patrycjuszy. Następnie słuchacze w grupach przystąpią do projektowania kredkami herbów własnego pomysłu, nadając im właściwy charakter, nazwę i treść symboliczną. Podczas warsztatu mile widziani będą słuchacze różnych generacji, których celem będzie wspólne, twórcze działanie, łączące pokolenia. Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 6–12 lat i ich opiekunów.

Zapisy pod numerem telefonu 71 347 16 96 wew. 332 do 20 listopada od 8.00 do 15.00. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny!

23 listopada (niedziela)

Warsztaty „Z wizytą u wybitnych wrocławian”
Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Stary Ratusz
Godzina: 12.00
Uczestnicy na zajęciach poznają wybitnych wrocławian, których marmurowe popiersia znajdują się w Sali Mieszczańskiej Starego Ratusza. Rzeźby te przedstawiają wielkich obywateli Wrocławia, którzy szczególnie zasłużyli się dzięki osiągnięciom w dziedzinie nauki, sztuki, filozofii i życia społecznego. Osoba prowadząca krótko przedstawi najciekawsze historie z życia wielkich wrocławian. W drugiej części warsztatów dzieci będą dopasowywać, wcześniej przygotowane, atrybuty do poszczególnych bohaterów naszego spotkania. Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku 7–13 lat i ich opiekunów.

Zapisy pod numerem telefonu71 347 16 96 wew. 332 do 20 listopada od 8.00 do 15.00. Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny!

Zgłoś uwagę